من نازا هستم؟

نزديك به يك سال و نيم از ازدواجم مي‌گذرد. به دليل وجود مشكلاتي مورد انجام عمل لاپاراسكوپي قرار گرفتم و پس از آن تشخيص عارضه آندومتريوز داده شده است. قصد بارداري دارم اما امكان‌پذير نيست و انجام آي.يو.اي هم بي‌اثر بوده است. با اين وجود چه راه‌حلي را پيشنهاد مي‌كنيد؟

2020-03-27 12:40:34 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۷:۱۰:۳۴ تعداد پاسخ ها 1
  • به‌طور كلي عارضه آندومتريوز در مواردي كه متوسط تا شديد باشد منجر به نازايي خواهد شد. از طرفي هم فردي كه نزديك به يك‌سال قصد بارداري داشته اما ميسر نشده دچار نازايي است. از سويي ديگر انجام لاپاراسكوپي منجر به برطرف شدن چسبندگي رحم شده و در نهايت با انجام روش‌هاي كمك باروري، بارداري صورت مي‌گيرد. روش آي.وي.اف بسته به علت انجام شدن آن، 30 تا 35 درصد پاسخ خوبي مي‌دهد. بنابراين از آنجا كه شما به آندومتريوز مبتلا هستيد و انجام لاپاراسكوپي و آي.وي.اف هم تأثير خاصي نداشته است، توصيه ميشود در صورت مواجهه با شكست، در فاصله زماني مناسب و با بازگشتن به شرايط روحي مناسب مجدداً از اين روش كمك باروري استفاده كنيد. البته بايد توجه داشت طي شدن صحيح اين روش‌هاي درماني مستلزم مراجعه به پزشك متخصص زنان و زايمان است.

    2020-03-27 12:40:35 ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۷:۱۰:۳۵ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ