در سونوگرافی مشخص شد فیبروم دارم

مدتي است كه هنگام سيكل دچار درد شديد مي‌شوم. پس از انجام سونوگرافي فيبروم رحمي تشخيص داده شد با اين حال هنوز اقدام خاصي انجام نداده‌ام. آيا اين عارضه نياز به درمان دارد؟

2020-03-27 12:30:10 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۷:۰۰:۱۰ تعداد پاسخ ها 1
  • فيبروم، بافتي عضلاني و خوشخيم است كه در رحم رشد مي‌كند و درمان آن در هر سني متفاوت است. چنانچه زني فرزندي نداشته باشد و فيبروم وي بزرگ نشده باشد اغلب ترجيح داده مي‌شود داراي فرزند شده سپس تحت عمل جراحي قرار‌ گيرد. از طرفي، اگر قصد بارداري ندارد و يا نزديك به سن يائسگي قرار داشته باشد، سعي مي‌شود رشد فيبروم با استفاده از دارودرماني كنترل و خونريزي كاهش داده شود تا پس از يائسگي، توده كوچك شود. با اين حال چنانچه علائمي مانند احتباس ادراري، خونريزي شديد، درد لگن و رشد ناگهاني تومور وجود داشته باشد، نياز به جراحي است كه در اين شرايط يا فيبروم برداشته مي‌شود يا كل رحم تخليه مي‌شود.

    2020-03-27 12:30:12 ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۷:۰۰:۱۲ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ