میتوانم از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد کنم؟

با توجه به قانون جدید تحکیم خانواده (ماده 23) و ماده 1085 (زن می‌تواند تا تمام مهر به او تسلیم نشده، از انجام وظایفی که در قبال شوهر دارد امتناع کند) اگر تقاضای تقسیط مهریه توسط دادگاه پذیرفته شده باشد و زن نیز پیش‌پرداخت مهریه را دریافت کرده باشد و اقساط مهریه نیز به‌موقع پرداخت شود و با وجود اظهارنامه‌های متعددی که مرد (برای آغاز زندگی مشترک) برای زن فرستاده و زن نیز از زندگی مشترک امتناع می‌کند (با شرط دریافت کل مهریه حاضر به زندگی مشترک است) آیا مرد می‌تواند از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد کند و مورد قبول واقع شود؟

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۲۵:۱۶
  • با توجه به اینکه زوجه از حق حبس خود استفاده کرده است تا کل مهریه او نقدا تسلیم نشود، این حق باقی است و شما نمی‌توانید به استناد صدور حکم اعسار از پرداخت مهریه اگر زوجه تمکین نکرد، تقاضای ازدواج مجدد کنید.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۲۵:۱۷

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ