توده‌هاي سينه‌ مانع بارداری می شود؟

توده‌اي در ناحيه سينه‌ام وجود دارد كه از نوع فيبروكيستيك است و پزشك قرص ويتامين «اي» را تجويز كرده اما درد اين ناحيه كمتر نشده و تا ناحيه زير بغل ادامه دارد. آيا عمل جراحي براي برداشتن اين كيست نياز است يا اين كه راه حل ديگري را براي كاهش درد توصيه مي‌كنيد؟ آيا با اين وجود مي‌توان بچه‌دار شد يا خير؟

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۷:۰۰:۵۹
  • اگر تشخيص پزشك به طور قطع عارضه فيبروكيستيك است معمولاً كوچك بوده و مشكلي براي بچه‌دار شدن وجود نخواهد داشت و مي‌توان به اين توده‌ها كاري نداشت و نيازمند انجام عمل جراحي نيست و البته مشروط بر اين است كه دردي قابل تحمل داشته باشد. اما اگر علت‌هاي ديگري مطرح باشد و كيست موجود تغيير اندازه داشته و سابقه فاميلي هم در آن دخيل باشد نياز به بررسي‌هاي كامل‌تري وجود دارد و با توجه به درصد بدخيمي كه بر آن وجود دارد بايد بررسي‌هاي دقيق‌تري صورت گيرد و از طرفي با هر حالت غيرنرمال بودن توده، بايد نمونه‌برداري انجام شود. بنابر اين بررسي دقيق در اين مورد الزامي است.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۷:۰۱:۰۱

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ