راه های درمان ريفلاكس معده چیست؟

حدود يك سال است دچار ريفلاكس معده شده‌ام ضمن اين كه ميزان ترشح اسيد معده‌ام بالاست. علاوه بر اين ظهرها، پس از خوردن ناهار، ناحيه پايين شكمم دچار تورم شديد مي‌شود ولي اگر ناهار نخورم اين مشكل پيش نمي‌آيد. رژيم‌هاي غذايي، داروهاي مختلف و انجام آندوسكوپي، درماني براي اين مشكل نبوده است و تورم و نفخ پايين شكم و درد سمت چپ ناحيه ناف، باعث آزار شديدي شده است. چه راه درماني را توصيه مي‌كنيد؟

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۶:۵۲:۲۶
  • در مورد فردي با اين علائم، مشكوك به عارضه ريفلاكس خواهيم شد اما در صورتي كه دارو درماني منجر به كنترل اين عارضه نشود، يكي از تشخيص‌هاي افتراقي اين است كه يا مشكل ريفلاكس وجود ندارد يا اين كه عارضه ريفلاكسي است كه به داروهاي معمول پاسخ مثبتي نشان نمي‌دهد.
    در واقع اگر علائم بيمار با مصرف داروها كنترل نشود و با اين وجود مشكوك به ابتلا به ريفلاكس باشد بايد مورد انجام PH متري 24 ساعته كه روشي براي اندازه‌گيري دقيق اسيد معده است و ارتباط علائم بيمار با رفلاكس را بررسي مي‌كند، قرار گيرد. بنابر اين PH متري 24ساعته داروهاي مصرفي نخستين توصيه و راهكار است و در صورتي كه تشخيص داده شود بيمار همچنان مبتلا به ريفلاكس است امكان دارد افزايش دوز دارو يا تغيير نوع آن، به كنترل عارضه منجر شود. در غير اين صورت در بعضي مواقع عمل جراحي مفيد فايده است زيرا بيماراني كه به دارو پاسخ خوبي نمي‌دهند و يا با افزايش دوز دارو، دچار شدت عارضه مي‌شوند با انجام عمل جراحي، بهبود پيدا مي‌كنند.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۶:۵۲:۲۸

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ