میزان برآورد هزینه توسط کارشناس چگونه است؟

آیا در اعمال ماده 47 ق.ا.ا.م کارشناس باید میزان هزینه انجام عمل را برآورد کند یا مابه‌التفاوت کار انجام شده؟ مثلا اگر باید راه‌پله‌ای جابه‌جا شود، باید هزینه جابه‌جایی راه‌پله را مجری بدهد یا اینکه چون راه‌پله را اجرا کرده دیگر نیازی به اجرای آن ندارد، ولو اینکه راه‌پله را اشتباه اجرا کرده باشد و همچنین در مورد تبصره ذیل ماده 47 (ماده 729) توضیح دهید.

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۶:۲۶:۱۱
  • 1- کارشناس هزینه همان عملی را که در حکم دادگاه مشخص شده و محکوم‌علیه از انجام آن امتناع می‌کند را تعیین می‌کند. 2- ماده 729 قانون آیین دادرسی سابق منسوخ و ماده 515 قانون آیین دادرسی جدید جایگزین آن شده است که در مورد جبران خسارت ناشی از عدم انجام تعهد یا تاخیر انجام تعهدات است.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۶:۲۶:۱۲

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ