اجاره‌بها چگونه تعیین می شود؟

میزان اجاره‌بهای یک انبار نگهداری کالا چگونه معین می‌شود؟

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۶:۵۹:۱۷
  • در مواردی که اجاره‌نامه تنظیم شده باشد، میزان اجاره‌بها همان است که در اجاره‌نامه قید شده و اگر اجاره‌نامه تنظیم نشده باشد، به میزانی است که بین طرفین مقرر شده است و در صورتی که میزان آن معلوم نباشد، با رعایت مقررات از طرف دادگاه میزان اجاره‌بها به نرخ عادله روز تعیین می‌شود. موجر یا مستاجر می‌تواند به استناد ترقییا تنزل هزینه زندگی درخواست تجدید‌نظر نسبت به میزان اجاره‌بها را کند، مشروط به اینکه مدت اجاره منقضی شده و از تاریخ استفاده مستاجر از عین مستاجره یا از تاریخ مقرر در حکم قطعی که بر تعیینیا تعدیلاجاره‌بها صادر شده، 3 سال تمام گذشته باشد. دادگاه ما جلب‌نظر کارشناس اجاره‌بها را به نرخ عادله روز تعدیل خواهد کرد، حکم دادگاه در این مورد قطعی است و موجر می‌تواند مابه‌التفاوت اجاره‌بها را ضمن دادخواست تعدیل نیز مطالبه کند، در این صورت دادگاه ضمن صدور حکم محکوم می‌کند.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۶:۵۹:۱۸

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ