پسرم بعد از تولد فرزند دوم ناسازگاری می کند

شش ماه پيش فرزند دومم به دنيا آمد. از آن زمان به بعد پسر نوجوانم كه 12 سال دارد به‌شدت ناسازگار شده و اعتنايي به حرف‌هاي من و پدرش نمي‌كند. عكس‌العمل ما در برابر رفتارهاي او چگونه بايد باشد؟

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۱۴:۵۶:۱۹
  • بحران بلوغ يكي از دلايل اصلي لجبازي نوجوانان است. در اين شرايط حتي اگر فرزند جديدي به جمع خانواده اضافه نشود باز هم والدين با چنين برخوردهايي از جانب نوجوان خود روبه‌رو مي‌شوند. افزايش اطلاعات و آگاهي والدين در رابطه با نحوه صحيح برخورد با نوجوانان اهميت به‌سزايي در شكل‌گيري رفتار آنها دارد. تاكنون كتاب‌هاي زيادي در اين رابطه براي والدين چاپ شده است تا اگر امكان دسترسي به مشاور نيست از كتاب كمك گرفته شود. معمولاً خانواده‌هايي كه فرزند دوم خود را با اختلاف سني بيش از هفت سال به دنيا آوردند كم‌تر با چنين مشكلاتي مواجه مي‌شوند. در هر حال والدين نمي‌توانند با مشاكت دادن فرزند اول در نگهداري كودك و كمك خواستن از او در رابطه با غذا دادن، احساس صميميت و مالكيت را د فرزند اول تقويت كرده و ارتباطش را با خواهر يا برادر كوچكش بهبود بخشند.
    از آنجا كه تك فرزندان اغلب لجباز مي‌شوند ايجاد ارتباط صميمي بين افراد خانواده كمك زيادي به كاهش ناسازگاري آنان مي‌كند.
    در نهايت مشاوره با روانشناس راهكارهاي بهتري را براي برخورد با نوجوانان در بحران بلوغ، پيش روي والدين مي‌گذارد.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۱۴:۵۶:۲۱

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ