همیشه احساس خستگی و کسالت می کنم

در یکی از ادارات دولتی مشغول به کار هستم. مدتی است به شدت احساس کسالت و خستگی می کنم و صبحها به سختی از خانه خارج می شوم. به پزشکان مختلفی مراجعه کرده ام ولی آنها علت عمده مشکلم را عصبی بودن عنوان کرده اند. برای رهایی از این کسالت و خستگی چه توصیه ای دارید؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ ۲۱:۴۳:۱۰
  • احساس کسالت و بی حوصلگی و فقدان انگیزه برای بروز هرگونه تحرک امری است عادی که در تمام انسانها به نوعی قابل ارزیابی و تشخیص است.حتی بسیاری از روانشناسان برای بروز علایم آن یک دوره تقریبی 28 الی 33 روزه را در نظر گرفته اند.هر انسانی بطور طبیعی چند ساعت تایک روز در ماه اختلالات خلقی متفاوتی را تجربه می کند.البته این تجارت خلقی مخل وظایف اجتماعی و حرفه ای فرد نیست. اما در کنار موضوع سیکل طبیعی باید به علل دیگری نیز اشاره کرد از جمله مجرد بودن، روزمرگی، فقدان رضایت شغلی، توجه ناکافی به بهداشت فردی، فقدان نظارت بر رژیم غذایی ،ناکافی بودن ساعات خواب یا بر عکس پر خوابی ،تحرک ناکافی که با تغییر فصل و سرد شدن هوا بشدت کاهش پیدا می کند.پرکاری تیروئید، فقدان ساعات و اوقات مناسب برای تفریح، هم صحبتی با دوستان و یا مطالعه و در کل شهر نشینی از جمله علل بروز کسالت و خستگی است .
    با این حال توجه می شود ابتدا از خوردن غذاهای آماده شیرین و پر چرب پرهیز کرده و در صورت امکان اقدام به پیاده روی در فضاهای مناسب کنید.شایان ذکر است بهره مندی از رایحه های گیاهانگرم مثل دارچین، نعنا، کاکوتی،هل و نوشیدنی ترکیباتی این چنینی باعث تحریک عصبی و فعالیت سیستم عصبی مرکزی می شود.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ ۲۱:۴۳:۱۲

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ