براي ترك اعتياد چكار كنم؟

افرادی که به مواد محرک زا مانند کراک اعتیاد دارند و بعد از مدتی ترک می کنند و مجدداً به مصرف مواد رجوع پیدا می کنند چه راه بهتری برای ترک وجود دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۴۷:۲۹
  • اعتیاد راه درمان پیچیده ای دارد و تنها سم زدایی به صورت سر پایی که بعد از چند روز نتیجه آزمایش را منفی نشان دهد راه درمان آن نیست .چرا که اشتیاق و وسوسه اعتیاد به حدی برای معتادان زیاد است که افراد مبتلا باز هم سمت اعتیاد گرایش پیدا می کنند .
    پس در کنار درمان دارویی، درمان غیر دارویی به شکل انفرادییعنی خانواده درمانی ویا گروهی که همان گروه درمانی است هم احتیاج است.
    به این ترتیب باید به رفع محرک های درونی که افسردگی، خلق پائین و مواردی از این دست را شامل می شود را اقدام کرد. چرا که امکان اعتیاد مجدد را به دنبال خواهد داشت.همچنین شبکه دوستان، تلفن تماس دوستان،شنیدن موسیقی که فرد معتاد در ۀن زمان گوش داده است و...می تواند عامل اعتیاد مجدد باشد وباید از طریق مراجعه به روان شناس به کنترل این محرکها پرداخت.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۴۷:۳۱

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر