رفتارهاي دخترم شبيه پسرهاست

دو دختر 9 و 4 ساله دارم. رفتار دختر كوچكم شباهت زيادي به پسران دارد. طلا دوست ندارد. پيراهن دخترانه نمي‌پوشد، لباس پسرانه دوست دارد و مي‌گويد: پسر هستم. اين رفتارها براي آينده او مشكل ساز نمي‌شود؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۴۴:۴۱
  • بروز اين رفتار نشان دهنده نوعي اختلال هويت جنسي است. كودك از دوسالگي به جنس خود آگاه است و از برتري‌هاي جنسي احتمالي كه جامعه براي هر گروه قائل است مطلع مي‌شود. ما انتظار داريم اختلال هويت جنسي در دوران بلوغ بروز كند اما در مواردي از كودكي وجود دارد. اين افراط از لحاظ هورموني و حسي كاملاً با جنس خود مطابق‌اند اما از نظر فكري و ذهني خود را متعلق به جنس مخالف مي‌دانند. درمان اين افراد در ابتدا با كمك رفتاردرماني و روان درماني صورت مي‌گيرد. در اين مرحله نياز به تغيير در ساختار خانواده وجود دارد. چرا كه در بيشتر موارد رفتار والدين باعث بروز اين اختلال مي‌شود. البته تبعيض‌هاي جنسي جامعه نيز بي‌تأثير نيست. اين افراد آشنايي بسيار كمي با جنس خود دارند و نياز است كه كودك با تمام زواياي جنس خود آشنا شود. اما در شرايطي كه فرد در مرحله‌اي باشد كه افكار متعلق به جنس مخالف در او تثبيت شده باشد امكان اصلاح بسيار كم خواهد بود و به سختي صورت مي‌گيرد. در صورتي‌كه با روان درماني و تغيير ساختار خانواده و درمان هاي روان شناختي بهبودي حاصل نشود، درمان جراحي مطرح مي‌شود. البته جراحي نياز به شرايط خاصي مثل طي شدن مراحل بلوغ و نظر چند پزشك متخصص دارد. جراحي تغيير جنسيت علاوه بر هزينه زياد و عدم امكان فرزندآوري، فرد را در معرض افسردگي شديد قرار مي‌دهد.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۴۵:۵۳

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ