جاي جوش و لك روي صورتم مانده است

نزديك به 15 سال است روي بيني‌ام لكه‌هاي سياهي به‌وجود آمده كه در حال حاضر به ناحيه صورت نيز انتقال پيدا كرده است، البته در روزهاي نزديك به سيكل ماهيانه پررنگ‌تر مي‌شوند. علاوه بر اين، از قبل جاي جوش و لك‌هايي نيز روي پوستم باقي مانده است. براي درمان اين ضايعات چه توصيه‌اي داريد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۴۲:۳۷
  • به احتمال زياد، ضايعات موجود كك و مك هستند كه تابش آفتاب نيز موجب تشديد آن مي‌شود. علاوه بر اين، از آنجايي كه ناحيه بيني، برجسته‌ترين عضو صورت است، بيشتر در معرض آفتاب قرار مي‌گيرد از اين‌رو توصيه مي‌شود، از قرار گرفتن در معرض تابش خورشيد اجتناب كنيد، كلاه لبه‌دار را مورد استفاده قرار دهيد و از كرم ضدآفتاب به فاصله 2 ساعت يك‌بار استفاده كنيد. همچنين فردي كه رنگ پوستش سفيد است نسبت به موارد فوق، حساس‌تر خواهد بود. دستكاري نكردن جوش‌ها، اجتناب از آفتاب، استفاده از داروهاي لكه بر، پيلينگ موضعي و انجام ليزر، راهكارهايي هستند كه ضايعات پوستي مربوط به شرح حال مطرح شده را كاهش مي‌دهند.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۴۲:۳۹

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ