يبوست باعث خونريزي از مقعدم شد

نزديك به 6 سال است دچار يبوست شده‌ام و تشخيص پزشكان عصبي بودن روده بزرگ است. مصرف داروها بي‌نتيجه بوده تا جايي كه چندماه گذشته دچار بيرون‌زدگي مقعد و خونريزي از اين ناحيه شدم كه با استفاده از شياف ... بهبود پيدا كرده است. آيا مي‌توان به منظور تورم به‌وجود آمده از داروي خاصي استفاده كرد يا اين‌كه نياز به شيوه‌هاي درماني ديگري است؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۲۷:۵۳
  • باتوجه به شرح حال ارائه شده، اگر مشكل يبوست باعث بروز عوارض مقعدي شده است بايد بيماري زمينه‌اي و مشكل يبوست را برطرف ساخت. بنابراين ابتدايي‌ترين توصيه درمان مناسب عارضه يبوست است. همچنين داروهاي متعددي وجود دارد كه مربوط به زخم ناحيه مقعد و التهاب ناشي از يبوست است و باعث درمان اين مشكل خواهد شد اما شرط لازم درمان مناسب يبوست است. توصيه مي‌شود، اگر به‌طور علمي و دقيق بررسي‌ها انجام نشده است، از طريق مراجعه به پزشك متخصص، بررسي‌هاي لازم و كافي صورت گيرد چرا كه براي درصد كمي از بيماران مبتلا به يبوست، بيماري خاصي تشخيص داده مي‌شود از اين‌رو، در صورت نبود علت زمينه‌اي ديگر، دارو درماني، به بهبود مشكلات موجود مي‌انجامد. باتوجه به شرح حال به احتمال زياد عارضه كوليت عصبي وجود دارد و دارودرماني نيز مشكلات ناحيه مقعد را برطرف خواهد ساخت.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۲۷:۵۵

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر