ميخواهم دو خواهرزاده ام را براي دو پسرم خواستگاري كنم

سال‌ها پيش خواهرم از همسرش جدا شده بود و دو دخترش كه حالا 20 و 24 سال دارند نزد پدرشان زندگي مي‌كنند. تصميم دارم براي دو پسر 22 و 26 ساله‌ام به خواستگاري خواهرزاده‌هايم بروم. اما هيچ‌كس از تصميم من باخبر نيست، بهترين راه براي بيان اين تصميم چيست؟

2020-02-26 10:51:23 تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۲۱:۲۳ تعداد پاسخ ها 1
  • بعضي مواقع بزرگ‌ترها نيز، مسير اشتباه را انتخاب مي‌كنند و تنها به صرف تحصيلات بالا يا رابطه خانوادگي، موقعيت آشنايي فرزندانشان را فراهم مي‌كنند.
    در رابطه با اين شرح حال، تنها راضي بودن اين پدر كافي نيست بلكه بايستي با توجه به شرايط حاكم در ميان اين دو خانواده اجازه دهند دختران و پسران در فضايي مناسب با يكديگر آشنا شوند و از خصوصيات خلقي، درآمدي، اقتصادي و شغلي يكديگر به خوبي مطلع شوند و به‌طور كامل، به اين نتيجه برسند كه با يكديگر همسو و هم‌عقيده هستند يا خير. در گام بعدي، پس از شناخت كافي و فراهم شدن مقدمات اوليه مثل اينكه دختر و پسر از نحوه سخن گفتن، لباس پوشيدن، شرايط شغلي، تحصيلي، آداب و سنت‌ها، محل زندگي و... يكديگر رضايت كافي داشته باشند، مي‌توان به ازدواج آنهافكركرد. پدربايستيابتدامسئلهراباهمسرخودوفرزندانشمطرحكند. اگرپذيرشاوليهايجادشدمسئله را با پدر دختران در ميان بگذاريد و اگر شرايط مساعدي فراهم شده بود، دختران را نيز در جريان گذاشته و مقدمات آشنايي بيشتر را فراهم كنيد.

    2020-02-26 10:51:25 ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۲۱:۲۵ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ