شوهرم در راه رفتن و غذا خوردن مشکل پیدا کرده

همسرم 58 سال دارد و مهندس شيمي است. حدود يك سال و نيم است به عارضه‌اي دچار شده كه نظر پزشكان از بين رفتن سلول‌هاي مغزي و تحليل مخچه او است. اين عارضه بر راه رفتن، تكلم، غذاخوردن و بسياري رفتارهاي ديگر او اثر گذاشته است. البته نظر بعضي پزشكان، تأثيرگذاري مواد شيميايي‌اي است كه با آنها سروكار دارد، اما در آزمايش‌هاي خون مورد خاصي مشاهده نشده است. علت عارضه را چه مي‌دانيد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۸:۴۴
  • بي‌تعادلي در افراد، علل مختلفي مثل اختلالات مخچه يا عارضه‌هايي كه به آن مرتبط است مثل ديابت را شامل مي‌شود. حال فرض را بر اين مي‌گذاريم كه اين فرد تنها به بي‌تعادل مخچه‌اي صرف، بدون هيچ علامت ديگري مبتلاست. در اين صورت در وهله اول مسموميت از تشخيص‌هاي افتراقي بي‌تعادلي مخچه‌اي است كه پيشرونده نيز هست.
    با آزمايش‌هاي عادي‌اي كه وجود دارد نمي‌توان به نوع اصلي مسموميت پي برد زيرا ممكن است فرد به دليل شغل خاص (دباغي، پاك‌كن‌سازي و...) با ماده‌اي خاص و ناشناس مسموم شده باشد كه تشخيص آن بسيار مشكل است اما در هر حال، مسموميت عاملي است كه در اين شرح حال بايد به‌طور حتم مورد توجه قرار گيرد. علاوه بر اين، بيماري‌هاي ژنتيكي مخچه، در بسياري از موارد، قبل از بروز علائم سرطاني، علائم مخچه‌اي پيشرونده را نمايش مي‌دهند كه به دليل سرطان خون، ريه و تخمدان در خانم‌ها ايجاد مي‌شود و درمان سرطاني در اين موارد بسيار كمك‌كننده است. با اين وجود، شرايط شغل اين فرد، در بروز اين مشكلات بسيار مؤثر است و بايد بررسي سرطاني، سي‌تي‌اسكن از ريه، شكم، لگن و تست تومور ماركرها انجام شود تا نتيجه نهايي در مورد بيماري و علت آن به دست آيد.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۸:۴۶

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ