عرق کردن کف دست و پا برای چیست؟

پسرم 13 سال دارد. نزديك به يك سال است مدام ناحيه كف دست و مچ پاهايش دچار تعريق مي‌شود و اين حالت در هيچ‌يك از اعضاي خانواده‌مان وجود ندارد. باتوجه به اين شرح حال، چه راه درماني را توصيه مي‌كنيد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۶:۱۹
  • براي پي بردن به علت اصلي، در قدم نخست بايد به يك متخصص غدد مراجعه شود تا بررسي‌هاي لازم از لحاظ تيروئيد انجام شود چرا كه عارضه پركاري تيروئيد، تعريق زياد را به همراه دارد. در صورت تأييد اين عارضه مصرف داروهاي لازم با ميزان مناسب بهترين راهكار براي كنترل بيماري خواهد بود اما در صورتي كه اين عارضه رد شود بايد به يك متخصص پوست مراجعه شود، زيرا گاهي اوقات غدد تعريق در برخي از نواحي بدن بيش از حد فعاليت مي‌كنند و در اين‌صورت با تجويز برخي از محلول‌هاي خاص، به كمتر شدن فعاليت اين غدد و تعريق كمك مي‌شود. البته در مواقع بسيار شديد از تزريق بوتاكس در اين نواحي استفاده مي‌شود. اين راهكار در مورد افرادي كه براي مثال، شدت تعريق در ناحيه دستانشان بسيار زياد است به طوري كه نمي‌توانند با خودكار روي كاغذ چيزي بنويسند زيرا كاغذ زير دستشان كاملاً خيس مي‌شود، مورد استفاده قرار مي‌گيرد و درماني موقتي حاصل مي‌شود و بايد در فواصل تعيين شده توسط پزشك متخصص، اين روش درمان تكرار شود.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۶:۲۱

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ