بعد از 6 ماه عقد دامادم میگوید باید برایم ماشین بخرید

دخترم را عقد کرده‌ام. بعد از 6 ماه داماد می‌گوید باید ماشین بخری و من هم وسایل نمی‌خرم. سر کار هم نمی‌روم و طبق قرارداد عمل نمی‌کند و اجبار می‌کند که طلاق توافقی بگیریم. آیا می‌تواند چنین کاری بکند. لطفا راه قانونی را که ما را به حقمان برساند بگویید. در ضمن دخترم حاضر به طلاق نیست.

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۳:۴۱
  • طبق قانون مدنی بعد از وقوع عقد نکاح، زوج مکلف به پرداخت نفقه (خوراک، پوشاک، مسکن و سایر هزینه‌های متعارف زندگی) به زوجه است. در صورت امتناع زوج از پرداخت نفقه، زوجه می‌تواند با مراجعه به دادگاه خانواده محل سکونت خود، دادخواست مطالبه نفقه به طرفیت همسر خود طرح كند. همچنین در صورتی که زوج با وجود استطاعت مالی، نفقه همسر خود را پرداخت نکند، طبق ماده 53 «قانون حمایت خانواده» موضوع مجرمانه بوده و شوهر قابل تعقیب کیفری است. در خصوص طلاق توافقی باید گفت همانطور که از نام آن برمی‌آید، شرط انجام آن توافق طرفین است و کسی را نمی‌توان مجبور به طلاق توافقی كرد.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۳:۴۳

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر