دخترم در 3 ماه 300 بار تشنج کرد

دختر 14 ساله‌اي دارم كه در سه ماه گذشته حدود 300 مرتبه دچار تشنج شده است و هر مرتبه هم تشنج‌ها با علائم خاصي بروز مي‌كند. براي مثال بعضي وقت‌ها تصوير واضحي در سمت راست مي‌بيند، بعضي اوقات تمام بدنش كبود مي‌شود و ... پزشك مصرف داروهاي... را تجويز كرده است. با وجود اين شرح حال، راه درمان چيست؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۰۸:۲۵
  • با توجه به شرح حال ارائه شده، به احتمال زياد، كانون تشنج در نيمكره چپ مغز فرزند شما وجود دارد. زيرا تصويري را در سمت راست مي‌بيند و از آنجا كه اين تصوير، واضح و مشخص است، كانونش در قشر بينايي نيست وكورتكس‌هايي كه به كمك تشخيص بينايي مي‌آيند، در اين نقطه قرار دارد. همانطور كه گفته شد مي‌توان حدس زد كانون تشنج در نيمكره چپ و پشت مغز قرار دارد و علت شكل‌هاي مختلف تشنج اين است كه ارتباطات از اين نقطه، به ديگر نقاط مغز بسيار سريع اتفاق مي‌افتد. توصيه مي‌شود، هر چه سريع‌تر نوار مغز انجام شود و با قرار گرفتن در زير دستگاه مانيتورينگ شكل تشنج‌ها و كانون تخليه الكتريكي تشخيص داده شود تا به اين ترتيب كانون اصلي تشنج مشخص و شايد با انجام عمل جراحي، راه‌هاي بهبودي فراهم شود. در ضمن به احتمال زياد، نوع داروهاي مصرفي به درستي تشخيص داده شده اما ممكن است نياز باشد ميزان داروها را افزايش داد. بنابراين بايد به متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود تا تصميم نهايي در اين رابطه گرفته شود.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۶:۰۸:۲۸

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ