پسر 2 سال و نيمه‌ام حرف های زشت یاد گرفته است

پسر 2 سال و نيمه‌ام مدتي است كلمات زشت ياد گرفته است و هنوز نياز خود به دستشويي را اعلام نمي‌كند. براي اين كه حرف‌هاي زشت را فراموش كند، چه راهكاري را پيشنهاد مي‌كنيد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۷:۵۵:۳۹
  • يادگيري كودك از محيط خانه و پيرامون او آغاز مي‌شود. براي تربيت صحيح يا اصلاح رفتارهاي نادرست كودك، بايد محيطي كه به او آموزش رفتار نادرست را مي‌دهد، حذف كرد. در شرايطي كه امكان حذف محيط وجود ندارد، زماني كه رفتار بد و نادرستي از كودك بروز مي‌كند، بايد از سوي همه اطرافيان ناديده گرفته شود. به طوري كه هيچ علامتي حتي در چهره آنها كه نشانه‌اي از توجه، ناراحتي يا شادي باشد، ديده نشود. چرا كه اگر كودك در پي يك حرف يا رفتار نادرست پاداشي از محيط دريافت نكند، ديگر آن را تكرار نمي‌كند. در مورد زمان كنترل ادرار و مدفوع در هر كودكي متفاوت و تكاملي است. در اين مورد نبايد حتي دو كودك را با هم مقايسه كرد. كنترل ادرار بهويژه در روز زودتر به دست مي‌آيد و توانايي كامل در اين مورد ممكن است تا 5 سالگي طول بكشد اما اگر بعد از 5 سالگي كودك توانايي كنترل ادرار را نداشته باشد، بررسي‌هاي فيزيولوژيكي و آناتوميكي ضروري است تا احتمال هرگونه اختلال خاصي رد شود. سن معيني براي آموزش هر كودك از نظر علمي وجود ندارد و والدين هر زمان كه احساس مي‌كنند كودك آمادگي لازم را دارد، مي‌توانند آموزش را به دور از هرگونه اضطراب و تنش آغاز كند.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۷:۵۵:۴۰

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ