پسرم غذا نمیخورد با او چکار کنم؟

پسر 10 ساله‌ام پرخاشگر و بداخلاق است و تا زماني كه او را تنبيه بدني يا زباني نكنيم آرام نمي‌گيرد. براي غذا خوردن نيز با او دچار مشكل هستيم. چه برخورد رفتاري با او توصيه مي‌كنيد؟

2020-02-24 13:23:15 تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۶:۵۳:۱۵ تعداد پاسخ ها 1
  • برنامه تربيتي كه براي فرزندتان اجرا كرده‌ايد باعث شرطي شدن او شده است به اين معني كه وي تنها با تنبيه، رفتارهاي نادرست خود را متوقف مي‌كند. تغيير برنامه رفتاري‌تان براي اصلاح اعمال او ضروري است. توصيه مي‌كنم در زمان بروز رفتارهاي نادرست با او با عطوفت و مهرباني رفتار كرده و سعي كنيد با راهنمايي كلامي او را از انجام اين كارها منصرف كنيد. بعد از مدتي كنترل رفتاري او توسط خودش را شاهد خواهيد بود. در مورد نداشتن علاقه فرزندتان به مصرف غذا، بايد بدانيد هر فردي اگر گرسنه باشد هر غذايي را خواهد خورد. اگر فرزندتان ميلي به غذا ندارد گرسنه نيست. بيان اين نكته ضروري است كه خوردن غذا در صورتي كه سير هستيم باعث چاقي و عوارض جبران‌ناپذير آن مي‌شود. اما گاهي نداشتن تمايل به خوردن غذا واكنشي است به رفتار پدر و مادر براي مقابله با محدوديت‌هايي كه براي كودك قرار داده‌اند همچنين گاهي بيماري روده يا معده باعث بروز اين رفتارها مي‌شود.

    2020-02-24 13:23:17 ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۶:۵۳:۱۷ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ