لکنت زبان دخترم دوباره برگشته است

دخترم در سه سالگي بدون علت خاصي دچار لكنت زبان شد و بعد از 5 ماه بهبود يافت حالا كه 6 ساله است دوباره دچار اين عارضه شده است. چند بار به گفتاردرمان مراجعه كرديم ولي وضعيت او تنها كمي بهتر شده است. خيلي نگران وضعيت او هستم چه توصيه‌اي براي فرزندم داريد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۹:۰۰:۱۸
  • لكنت زبان انواع مختلفي دارد و وجه تمايز آن سن شروع، جنس، شدت لكنت و وجود سابقه خانوادگي در خود است. براي مشخص شدن نوع لكنت مراجعه به روان‌پزشك كودك و نوجوان ضروري است. برخي از لكنت‌ها ما را نگران نمي‌كنند و صرفاً شرح بيماري و ايجاد آرامش براي والدين و تنها گذشت زمان به درمان آن كمك مي‌كند. ولي برخي از آنها نياز به بررسي پزشكي و مداخلات درماني دارد. در اين حالت با توجه به سن و شدت لكنت زبان ميزان و مدت درمان مشخص مي‌شود. در مواردي كه نياز به مداخلات طولاني مدت نباشد توصيه ما به كاهش استرس و تنش‌هاي خانوادگي است. اطرافيان كودك نبايد وي را مجبور به صحبت در موقعيت‌هاي خاص كنند و از ايجاد استرس و فشار براي تكلم وي خودداري كنند. والدين بايد بدانند كه اصطلاح لكنت زبان در كودكان كاري زمان‌بر و نسبتاً طولاني است كه نياز به صبر و حوصله آنها دارد.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۹:۰۰:۲۰

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ