همسرم هم طلاق میخواهد هم مهریه اش را

مدت سه سال است که با همسرم ازدواج کرده‌‌ام. این اواخر به دلیل مشکلات زیاد به دادگاه حل اختلاف معرفی شدیم که کار به جایی نکشید. 1- همسرم تقاضای مهریه کرده، آیا هم می‌تواند مهریه را بگیرد و هم تقاضای طلاق بدهد، البته حق طلاق با خانم است. 2- آیا اگر من تقاضای طلاق بدهم، می‌توانم تقاضای اعسار بکنم یا همان لحظه باید زندانی بشوم، با توجه به قانون جدید.

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۸:۵۷:۴۵
  • بله، زوجه هم می‌تواند مطالبه مهریه کند و هم طلاق این دو مغایرتی با هم ندارد. اگر شما هم تقاضای طلاق بدهی می‌توانی دادخواست اعسار بدهی، ولی پذیرش اعسار توسط دادگاه الزامی نیست، تشخیص با دادگاه است و اگر درخواست طلاق از مرد باشد، بابت مهریه زندانی نمی‌شود. البته زندانی نشدن مرد بابت مهریه زن در صورتی است که حکم قبول اعسار و تقسیط مهریه از طرف دادگاه صادر شود.

    ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۸:۵۷:۴۷

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ