يك سال است كه وسواس دارم

يك سال است كه در كارهاي روزمره‌ام دچار وسواس شده‌ام به‌طوري كه در روز چندين بار دست‌ها، لباس‌ها و حتي خانه را شست‌وشو مي‌كنم. اين كارها مشكلات زيادي براي من به‌وجود آورده است به‌طوري كه براي انجام ساير كارهاي روزمره وقت‌هايم را از دست مي‌دهم. براي درمان اين بيماري چه كار مي‌توانم انجام بدهم؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۸:۴۴:۱۴
  • علايمي كه گفته شد نشانه بيماري وسواس است كه نام كامل آن اختلالات وسواسي جبري گفته مي‌شود. فرد در اين‌گونه اختلالات احساس نجس بودن و يا آلودگي مي‌كند و به صورت مكرر عمل شست‌وشو را انجام مي‌دهد. اين بيماري نياز به درمان دارد و درمان‌هاي پيشنهادي وسواس عبارت است از درمان دارويي و رفتاردرماني كه در صورت تلفيق اين دو روش با هم بالاترين نتيجه درماني حاصل مي‌شود و حداقل زمان درمان يك سال است. لازم به‌ذكر است در صورتي كه افراد وسواس خود را توجيه كنند و آن را اعتقاد قاطع به مسائل بهداشتي و شرعي بدانند و دائماً در مقابل افكار وسواس تسليم شوند بيماري‌شان تشديد مي‌شود.

    ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۸:۴۴:۱۶

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر