علت خارش و درد گوش چیست؟

دختر 9 ساله‌ام، مدتي است كه دچار خارش و درد گوش شده است. با تشخيص پزشك و انجام دو مرتبه شست‌وشوي گوش، هنوز هم اين علائم ادامه دارند. علت چيست و چه راهي براي درمان وجود دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۸:۲۸:۴۲
  • شايع‌ترين علل خارش گوش، عفونت قارچي و اگزما است كه درمان هر كدام از اين عارضه‌ها براساس تشخيص متخصص گوش و حلق و بيني متفاوت است. اين دو علت شايع به دليل مشكلاتي كه در پوست كانال گوش ايجاد مي‌شود بروز مي‌كنند و با تشخيص متخصص مجرب گوش و حلق و بيني، قابليت درمان پيدا مي‌كنند. در ضمن شست‌وشوي گوش، امري مطلوب محسوب نمي‌شود و در چنين مواردي انجام ساكشن كه حالتي مكنده دارد آن هم، توسط پزشك متخصص گوش و حلق و بيني، براي تميزكردن گوش، كافي است. به علاوه، بعضي از حساسيت‌هاي پوستي، خارش گوش را به دنبال دارند كه باز هم با معاينه پزشك متخصص قابل درمان است.

    ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۸:۲۸:۴۵

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر