همسرم واریکوسل دارد چه راهی برای بارداری پیشنهاد میکنید؟

نزديك به دو سال است ازدواج كرده‌ام و مدت 10 ماه است كه قصد بارداري دارم، اما امكانپذير نيست. از طرفي هم همسرم به بيماري واريكوسل مبتلا است. تشخيص بعضي از پزشكان دارودرماني و تشخيص بعضي ديگر انجام عمل جراحي بوده است. چه راهي براي باردار شدن توصيه مي‌كنيد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۸:۲۳:۲۰
  • با توجه به شرح حال اولاً، مدت 10 ماه براي اقدام به بارداري و نتيجه نازايي زمان كمي است، از سوي ديگر، اگر آزمايش‌هاي خاص مردان، در مورد همسرتان وجود مشكلاتي را نشان دهد و به عارضه واريكوسل نيز مبتلا باشد ابتدا تصميم به درمان دارويي گرفته مي‌شود. به اين ترتيب بايد چندماه دارو مصرف شود و مجدد آزمايش مربوطه صورت گيرد تا مشخص شود كه مشكلات برطرف شده است يا خير. اگر مشكلات ادامه داشته باشد توصيه مي‌شود عمل جراحي انجام شود.
    پس از عمل نيز حداقل سه ماه زمان نياز است تا وضعيت به حالت طبيعي بازگردد. در اين صورت همسرتان بايد تحت نظر يك نفرولوژيست قرار گيرد. البته تمام روش‌هاي درماني ارائه شده بايد با نظر پزشكان متخصص و انجام بررسي‌هاي لازم به كار گرفته شوند.

    ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۸:۲۳:۲۳

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ