جنين در شكم مادر روزی چند بار باید حرکت کند؟

جنين به‌طور نرمال بايستي در شكم مادر و در طول روز، چند مرتبه حركت داشته باشد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۵۸:۰۱
  • تكان خوردن جنين در طول روز به عوامل مختلفي مثل استراحت، تغذيه و استرس مادر بستگي دارد. يعني اگر مادري فعاليت روزانه‌اش بالا و ميزان غذاي مصرفي‌اش محدود باشد، تحرك جنين را كمتر حس مي‌كند. با اين وجود تحركات جنين در زنان باردار متفاوت است. به‌طور كلي بيشترين تكان و حركت جنين در هفته 32 بارداري يا ماه هفتم صورت مي‌گيرد و با افزايش ماه‌هاي بارداري، از اين تحركات كاسته ميشود زيرا جنين رشد بيشتري داشته و در نتيجه فضاي شكم مادر براي تكان خوردن‌ها محدودتر مي‌شود. در ضمن هرچه ماه‌هاي بارداري افزايش پيدا كند حركات جنين اهميت بيشتري پيدا مي‌كند به همين جهت باردار بايستي بعد از خوردن صبحانه، ناهار و شام به پهلوي چپ دراز بكشد، دستش را روي شكم قرار دهد تا تكان‌هاي جنين را حس كند و اگر احتمال داد كه با وجود خوردن غذاي مناسب و استراحت كافي تحركات جنين نسبت به روز قبل كمتر شده است، بايستي به پزشك متخصص مراجعه داشته باشد. همچنين يك زن باردار در ماه آخر بارداري به صورت ذكر شده بخوابد و از حركت و بيدار بودن جنين اطمينان حاصل كند زيرا در ماه نهم بارداري حداقل در يك ساعت بايستي چهار مرتبه حركت جنين حس شود در غير اين‌صورت مراجعه به پزشك متخصص الزامي است.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۵۸:۰۳

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر