دخترم برای موخوره وسواس گرفته

دختر 18 ساله‌ام كه حدود سه سال پيش مبتلا به موخوره شده است و به دليل وسواس موهاي آسيب ديده را دائماً جدا مي‌كند. پس از مراجعه به پزشك يكسري داروهاي آرام‌بخش مصرف كرد ولي با قطع آن، بيماري‌اش عود مي‌كند آيا راهي براي درمان وجود دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۴۶:۴۳
  • اين بيماري نوعي اختلال جبري است كه در اثر ابتلا به آن، بيمار براي ارضاي روح و روان خود مبادرت به انجام كارهاي تكراري مي‌كند. در اين مواقع فرد بدون اين‌كه به عواقب كارش فكر كند سرگرم انجام كارهايي مانند كندن مو، پوست بدن، دستكاري جوش‌ها و جويدن ناخن مي‌شود. نوع ديگري از اين اختلالات، اضطرابي است كه افسردگي نمونه شايع آن است در چنين مواقعي فرد افسرده پس از مراجعه به پزشك، هنوز به بيماري خود اعتقاد ندارد و آن را باور نمي‌كند. از سوي ديگر اين‌گونه افراد كمي اشتحقا هستند و در زندگي قدرت تصميم‌گيري ندارند. از اختلال خواب رنج مي‌برند به مرور زمان تمركز آنها كاهش پيدا مي‌كند.
    اغلب اين بيماران فكر مي‌كنند كه فقدان تمركز به دليل اختلال در حافظه‌شان است در حالي كه اين‌گونه نيست: با توجه به اين‌كه عوامل هورموني، شرايط خانوادگي، بارداري و زايمان، يائسگي و شيردهي زنان را بيش از ديگران در معرض ابتلا به چنين عوارضي قرار مي‌دهد. اين اختلالات در زنان شيوع بيش‌تري داد. اجتناب از هرگونه اضطراب از هرگونه اضطراب و استرس بهترين راه درمان اين بيماري است با اين حال توصيه مي‌شود با يك مشاور روان‌درمان مشورت شود.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۴۶:۴۷

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ