سندرم روده تحريک پذیر قابل درمان است؟

حدود 10 سال است كه به سندرم روده تحريك پذير مبتلا هستم، در اثر شدت بيماري چه ‌راه درماني وجود دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۲۹:۱۳
  • سندرم روده تحريك پذير يك اختلال شايع گوارشي است كه ويژگي اصلي آن تغيير در اجابت مزاج و درد شكمي است. سندرم روده تحريك پذير يك بيماري نيست، بلكه يك مشكل عملكردي روده است و به اين معناست كه روده فعاليت لازم را ندارد. در اين نوع اختلال، اعصاب و عضلات روده بيش از اندازه، حساس است. مثلاً زماني كه غذا مي‌خوريد عضلات بيش از حد منقبض مي‌شوند، اين انقباضات مي‌توانند منجر به گرفتگي روده‌ها و اسهال حين غذا خوردن يا مدت كوتاهي پس از آن شوند. اگر اين اختلال به‌صورت حاد در آمده است بايد از طريق متخصص گوارش بررسي شود تا در صورت نياز عكس از روده و كلونوسكوپي انجام شود. لازم به ذكر است كه درمان اين اختلال احتياج به گذر زمان دارد.
    در ضمن مصرف ويتامينها و استفاده از غذاهاي مقوي، توصيه مي‌شود. در صورتي كه بهبودي حاصل نشود، بررسي از لحاظ رواني هم لازم بوده كه با مراجعه به روان‌شناس و در صورت نياز روانپزشك، امكان‌پذير است.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۸:۲۹:۱۵

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ