عفونت و زخم رحم به جنین آسیب میزند؟

حدود شش سال از ازدواجم مي‌گذرد. مدتي است دچار عفونت و زخم دهانه رحم شده‌ام و فريز هم در درمان تأثير نداشته است. تشخيص پزشك براي برطرف شدن اين مشكلات، بارداري بوده است. اكنون در ماه دوم بارداري هستم. آيا عفونت و زخم موجود، آسيبي را به جنين وارد مي‌كند؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۵۹:۵۴
  • درمان زخم دهانه رحم و عفونت با بارداري، به هيچ عنوان توجيه علمي ندارد. زيرا همواره به آن دسته از زناني كه به زخم دهانه رحم دچار هستند توصيه مي‌شود ابتدا به درمان بپردازند و سپس باردار شوند خصوصاً در مواردي كه با فريز هم بهبودي حاصل نشود، اين توصيه جدي‌تر خواهد بود. با اين وجود، اكنون كه بارداري صورت گرفته است، با توجه به اينكه زخم قبل از بارداري منجمد شده است، بايد منتظر ماند تا پاسخ نمونه‌برداري آماده شود. اما اگر بدون نمونه‌برداري بوده است، بايستي در نخستين قدم نمونه‌برداري انجام شود و بنا به پاسخ آن درمان‌هاي ديگر و بررسي‌هاي لازم صورت گيرد.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۵۹:۵۶

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ