جز دارو چطور میشود روند آلزایمر را کند کرد؟

به تازگي پدرم به عارضه آ‌لزايمر مبتلا شده است. آيا بجز درمان دارويي، راهكار ديگري براي كند شدن روند درمان وجود دارد؟ به گونه‌اي كه بتواند حافظه‌اش را در همين وضعيت نگه دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۴۹:۵۶
  • اطرافيان بيمار به خاطر داشته باشند كه به غير از درمان دارويي، بايد واقعيت اين بيماري را بپذيرند و از انكار آن بپرهيزند. به اين معنا كه از پرسش‌هاي مكرر پدر خود، ناراحت و عصباني نشوند و يا فراموشي او را با پرخاشگري پاسخ ندهند. در عين حال تا جايي كه ممكن است، پدر را وادار كنند كارهاي شخصي‌اش را خودش انجام دهد؛ حتي اگر انجام كارها توسط او مدت‌زمان زيادي به طول انجامد. براي نمونه پوشيدن لباس. علاوه بر اين بر تمايل خود براي اين كه كارهاي پدر را به جاي او انجام دهند، غلبه كنند. هر چه ارتباط فرد مبتلا به آلزايمر با محيط اطرافش بيشتر باشد، پيشرفت بيماري نيز روند كندتري را دنبال خواهد كرد. تقويم بزرگ ديواري، ساعت بزرگ ديواري، وا داشتن بيمار به شنيدن راديو، ديدن تلويزيون، خواندن روزنامه، مرور خاطرات گذشته و ديدن عكس‌هاي آلبوم‌هاي قديمي همراه با او و صحبت كردن درباره آنها، بسيار مفيد خواهد بود. در عين حال، بهتر است براي احتياط بيشتر فضاي محيط زندگي براي فرد مبتلا به آلزايمر ايمن‌تر شود. براي نمونه، استفاده از رنگ‌هاي روشن براي ديوارها، استفاده از قالي يا كفپوش ضخيم براي اتاق‌ها، نوشتن نام فرد و نشاني او به صورت گلدوزي بر روي لباس به نحوي كه در صورت گم شدن، سريعاً به خانه اطلاع داده شود و همراه بودن فردي با او زماني كه از منزل خارج مي‌شود، همه از مواردي است كه به بهبود كيفيت زندگي بيمار و خانواده او كمك مي‌كند.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۴۹:۵۸

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ