چگونه سند مجعول را تعقیب قضایی کنم؟

من از شخصی به اتهام جعل و استفاده از سند مجعول یک وصیتنامه شکایت کردم تاریخ وصیتنامه 1383 است. آیا مشمول مرور زمان شده است؟ اگر مشمول مرور زمان شده باشد، اما از این وصیتنامه سال 1389 هم استفاده کرده، استفاده از سند مجعول چطور قابل تعقیب است؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۴۲:۲۹
  • طبق ماده 173 قانون آیین دادرسی کیفری از تاریخ وقوع جرم تا انقضای مواعد مشروحه ذیل بند الف- ب- ج ماده مذکور تقاضای تعقیب نشده باشد یا از تاریخ اولین اقدام تعقیبی تا انقضای مواعد مذکوره به صدور حکم منتهی نشده باشد، تعقیب موقوف خواهد شد، لذا طبق ماده 536 قانون مجازات اسلامی مجازات آن شش ماه تا دو سال یا سه تا 12 میلیون ریال جزای نقدی تعیین شده است که به بند ب ماده مذکور با انقضای مدت پنج سال مشمول مرور زمان خواهد بود و چنانچه جدیدا از سند مجعول استفاده کند، جرم محسوب خواهد شد.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۴۲:۳۱

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ