آبسه سینه چه علتی دارد؟

توده بدخیمی در سینه دارم که پزشکان به وسیله برداشتن یک چهارم بافت سینه توده را تخلیه کرده‌اند. پس از آن رادیوتراپی انجام دادم و 4 ماه بعد دچار آبسه سینه شدم. آیا پیچ دادن ماهیچه چنین عارضه‌ای را به وجود آورده است؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۳۹:۳۲
  • در حال حاضر جراحی پستان جایگزین خوبی برای تخلیه کامل آن است. در این شرایط تنها بخشی از بافت پستان برداشته می‌شود و برای توده‌هایی تا اندازه‌ 8 میلی‌متر مناسب است. در صورتی که بافت سینه هنگام تخلیه تومور از اندازه مناسبی برخوردار نباشد و نمای ظاهری آن دچار مشکل شود. پزشکان عضله پشت سینه را چرخانده و کنار بافت قبلی قرار می‌دهند. این روش که شیوه استانداردی است ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد. با توجه به اینکه عضله از قسمت دیگری حرکت کرده و جابه‌جا شده است خونرسانی به آن کاهش پیدا می‌کند و ممکن است دچار آسیب سلولی، کم‌خونی مرگ بافت و یا آبسه شود. در صورتی که پزشک تشخیص دهد آبسه یا درد به علت مرگ بافتی است و علائمی از عود بیماری وجود ندارد. تخلیه بافت مرده و مصرف آنتی‌بیوتیک مؤثر خواهد بود. در غیر اینصورت اگر تومور عود کرده باشد لازم است بافت سینه مجدد تخلیه شود.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۳۹:۳۴

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ