همسرم به من بی تفاوت است

شش سال از همسرم بزرگ‌تر هستم در طول 12 سال زندگي مشترك، او همواره نسبت به من بي‌تفاوت بوده است. آيا لازم است به روانشناس مراجعه كنيم يا اين‌كه تنها مشاوره همسرم با روانشناس كافي است؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۳۶:۰۵
  • از نظر روانشناسي، علاقه و عشق‌ورزي ميان زن و شوهر مانند مثلث متساوي‌الاضلاع است كه اندازه در سه ضلع آن بايد يكسان باشد. يك رأس از اين مثلث متعهد است كه براساس آن، بايد دو طرف نسبت به هم سؤال باشند و در رابطه با خواسته‌هاي يكديگر كوتاهي نكنند. رأس دوم مثلث متعهد است كه براساس آن بايد دو طرف نسبت به هم سؤال باشند و در رابطه با خواسته‌هاي يكديگر كوتاهي نكنند. رأس دوم مثلث، صميميت است كه بيانگر نياز زن و مرد به رابطه‌اي عاطفي است كه به سبب آن بتوانند به راحتي با هم صحبت كرده و مشكلات را با هم حل كنند. عشق و علاقه رأس سوم مثلث را تشكيل مي‌دهد كه استحكام خانواده را به دنبال دارد. در صورتي كه به اصطلاح اندازه هر كدام از سه ضلع اين مثلث بيش از ديگري باشد و يا كاهش پيدا كند عشق و علاقه از حالت ئاقعي خاج شده جاي آن را كاهش تمايلات و گله و شكايت مي‌گيرد. با توجه به آن‌كه بررسي چنين مشكلاتي امري كاملاً تخصصي است توصيه مي‌شود به‌شدت از خوددرماني پرهيز كرده و با يك روانشناس مشورت كنيد. صحبت با روان‌درمان نيز اثر مفيدي بر بهبود روابط زن و شوهر و حل اختلافات دارد.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۳۷:۰۳

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر