همسرم بدون اجازه و رضایت من به دانشگاه می رود

همسرم بدون اجازه و رضایت من بدون ذکر شدن در قباله ازدواج برای ادامه تحصیل به دانشگاه می‌رود و در کلاس‌های تقویتی زبان و ورزشی ثبت‌نام کرده است. با توجه به اینکه قبل از ازدواج شاغل بوده‌اند و نمی‌توانم ایشان را از رفتن به کار منع کنم به دلیل عدم حضور و وظایف زنانه خود در منزل عملا هیچ حضوری در منزل ندارند. چطور می‌توانم از دادگاه برای جلوگیری از خروج ایشان از منزل اقدام کنم؟ ضمنا می‌توانم از رفتن به ماموریت‌هایی که از طرف محل کار به خارج از شهر داده می‌شود، اقدام کنم؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۹:۰۸:۲۲
  • اگر ضمن عقد ازدواج شرط اشتغال شده باشد مرد نمی‌تواند مانع شود، مگر اینکه آن شغل منافی مصالح خانوادگی و حیثیات زوجین باشد، در این صورت می‌توانيد براي منع اشتغال به دادگاه مراجعه کنيد، اما در صورتی که عقدنامه مسکوت باشد، باز هم زن می‌تواند اشتغال داشته باشد. در نهايت چون اشتغال و تحصیل موجب خروج زوجه از منزل بدون اجازه است حکم نشوز را پیدا کرده و نفقه تعلق نمی‌گیرد.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۹:۰۸:۲۶

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ