صبح ها دچار ترس و اضطراب می شوم

مدتي است كه صبح هنگام دچار ترس و اضطراب مي‌شوم، دستانم شروع به لرزش مي‌كند و قلبم به تپش مي‌افتد به طوري كه توانايي انجام كارهاي روزمره ام را از دست مي‌دهم در ضمن از دارو استفاده مي‌كنم. چه راهكاري را براي كاهش اين اضطراب توصيه مي‌كنيد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۸:۵۹:۰۹
  • بسياري از اوقات اضطراب نشانه يك بيماري زمينه‌اي رواني يا جسمي است. براي نمونه در بيماري افسردگي، پركاري تيروئيد و يا پركاري غدد فوق‌كليه، اضطراب ديده مي‌شود كه نياز به درمان زمينه بيماري اصلي دارد. اما گاهي اوقات اضطراب به طور ذاتي ايجاد مي‌شود كه در اين صورت اختلالات اضطرابي به گونه‌هاي متفاوتي تقسيم مي‌شوند كه هر يك توسط روانپزشك قابل تشخيص و درمان است. براي مثال وسواس يكي از انواع اختلالات اضطرابي است كه درمان خاص خودش را دارد. گاهي اوقات اضطراب نماينده تغيير شرايط محيطي بيمار، مشكلات شخصي، شغلي و يا خانوادگي است كه در آن صورت درمان‌هاي رواني اجتماعي مفيد است. اما در اكثر موارد اضطراب ناشي از افزايش اوليه كاركرد دستگاه عصبي خودكار است كه نشانه‌هاي مختلف جسمي و ذهني اضطراب را ايجاد مي‌كند. بنابراين مراجعه به روانپزشك و انجام توصيه‌هاي درماني براي درمان الزامي است. داروهاي مصرفي‌ در صورتي كه طبق تجويز پزشك مصرف شوند بدون خطر و عارضه هستند. خطر زماني وجود دارد كه فرد به طور خودسرانه از داروهاي ضداضطراب استفاده كند.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۸:۵۹:۴۷

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ