اگر به زندان بروم کارم را از دست میدهم

تصادفی کرده‌ام که منجر به فوت یک نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر شد، من نظامی هستم. اگر حکم زندان اجرا شود، کارم را از دست می‌دهم. ضمنا همه مدارکم نیز کامل است. راهنمایی‌ام کنید.

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۸:۴۵:۰۷
  • ضمن اینکه سوال شما ناقص و دارای ابهام است، لذا باید عرض شود که طبق ماده 714 قانون مجازات اسلامی و مواد بعدی آن حبس تعیین شده است و در صورت مطالبه دیه از سوی اولیای‌دم و مصدومان به پرداخت دیه محکوم خواهيد شد؛ لذا از بابت جرم عمومی حبس تعیینی از اختیار قاضی صادرکننده رای است که می‌تواند با توجه به ماده 22 قانون مذکور حبس تعیینی را تبدیل به جزای نقدی کند، بنابراین موضوع اخراج شما از اداره مربوط به مقررات آن اداره خواهد بود و اگر رای دادگاه منجر به محکومیت حبس شما شود، اداره متبوع شما از طریق تخلفات اداری یا دادسرای نظامی می‌تواند به لحاظ غیبت اخراج کند.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۸:۴۵:۰۹

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر