فیبروم با سزارین خارج میشود؟

دختري 40 ساله دارم كه چهار ماه باردار است ولي فيبروم‌هاي متعددي دارد. آيا ممكن است هنگام عمل سزارين فيبروم‌ها خارج شود؟ در ضمن حالت تهوع زيادي دارد و مواد غذايي كمي مصرف مي‌كند، چه مواد غذايياي مواد مغذي را به ميزان كافي، به جنين مي‌رساند؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۸:۴۰:۳۸
  • به‌طور كلي، بارداري در سنين بالاي 40 سال، از دسته بارداري‌هاي پرخطر محسوب مي‌شود و بالطبع حالت تهوع در اين سنين بيشتر است. فيبروم‌ها نيز، بعضي مواقع در محلي قرار دارند كه مانع از خارج شدن جنين مي‌شوند به همين دليل بايستي به وسيله عمل جراحي برداشته شوند اما اگر با انجام سونوگرافي تشخيص داده شود كه جاي فيبروم‌ها مناسب است نيازي به خارج كردن آنها نيست. در ضمن مصرف مواد غذايي جامد و خشك، مغزهاي خوراكي خصوصاً گردو و بيسكوييت صبح‌ها پس از برخاستن از خواب، در كاهش حالت تهوع دوران بارداري مؤثر است در مقابل خوردن مواد غذايي خميري شكل، آبكي و چاي حالت تهوع اين دوران را افزايش مي‌دهد. نكته قابل توجه آن است كه ويار در دوران بارداري نشان‌دهنده سلامت هر چه بيشتر جنين و مناسب بودن هورموني است كه جفت ترشح مي‌كند و معمولاً بعد از ماه چهارم بارداري، ويار زن باردار برطرف مي‌شود. علاوه بر اين زناني كه در سنين بالا باردار هستند بايستي بررسي‌هاي لازم در زمينه سنجش قندخون و فشار خون را انجام دهند.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۸:۴۰:۴۰

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر