در فاصله بین دو بسته قرص امکان بارداری وجود دارد؟

حدود دو سال است كه از قرص‌هاي ضدبارداري استفاده مي‌كنم، آیا در فاصله بين مصرف هر بسته قرص نزديكي صورت گيرد، امكان بارداري وجود دارد؟ و آيا مصرف اين قرص‌ها، تغيير خلقي را به همراه دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۸:۴۷:۰۲
  • در حالت كلي، فاصله بين مصرف هر بسته قرص ضدبارداري بايد يك هفته باشد و از آن جايي كه در اين فاصله زماني تخمك‌گذاري انجام نمي‌شود، نيازي به جلوگيري نيست و بارداري صورت نمي‌گيرد. همچنين از لحاظ علمي، استفاده از قرص‌هاي ضدبارداري، تأثير واضحي بر تغيير خلق و خو و يا حتي حالت افسردگي، افراد نمي‌گذارد اما از آن جايي كه اين ادعا، در مراجعات حضوري زنان باردار، به چشم مي‌خورد، در صورت تغيير روحيات و تمايل با استفاده از اين قرص‌ها، زنان مي‌توانند از نوع جديد قرص‌هاي ضدبارداري كه در داروخانه‌ها وجود دارد، استفاده كنند. در ضمن، اسهال، استفراغ، مصرف داروهاي ضدتشنج و بيماري صرع، اثر قرص‌هاي ضدبارداري را كاهش مي‌دهد كه در اين صورت بايد از روش‌هاي ديگر جلوگيري، استفاده كرد.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۸:۴۷:۰۴

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.