قدیمی ترین پاراگلایدر سوار ایران  را بشناسید/  دخترم و دامادم در آسمان عقد کردند/ + عکس و گفتگو

پاراگلایدر سواری یکی از ورزش های هیجان انگیز است. پاراگلایدرسوارها در ایران این هیجان را به خوبی درک می کنند. پاراگلایدرسواری یک ورزش کاملا جرفه ای است که باید تحت نظر مربی حرفه ای آموخت. پاراگلایدرسوارها گاهی دچار حادثه می شوند. محمد خورسند یکی از قدیمی ترین پاراگلایدرسوارهای کشور است.

به گزارش رکنا، چندی پیش محمد خورسند یکی از قدیمی ترین پاراگلایدرسواران ایران است مهمان برنامه شب نشینی شبکه جام جم بود. محمد خورسند گفتنی های زیادی برای بازگو کردن دارد.

او می گوید: در گذشته دسترسی به پرواز برای همه مردم فراهم نبود و تجربه حضور در پهنه آسمان برای عده ای خاص ممکن بود اما نزدیک 50 سال است وسایلی آمده که پرواز بر فراز آسمان برای همه مردم فراهم شده است و فقط فردی که خلبان باشد تجربه پرواز را ندارد بلکه همه افراد می توانند آن را تجربه کنند؛ هزینه های آن هم به نسبت سفر با هواپیما ارزان تر است.

پاراگلایدرسوار

ایران جزء اولین واردکنندگان پاراگلایدر

خورسند می گوید: جزو اولین کشورهایی بودیم که پاراگلایدر را وارد کردیم و جزو رنکینگ خوب دنیا هستیم؛ امکاناتمان از لحاظ سخت افزاری و سایت های پروازی نسبت به دیگر کشورهای دنیا بسیار مناسب است. دعوت کشورهای دیگر برای حضور و فعالیت در رشته پاراگلایدر را رد کردم و دوست ندارم از کشور بروم چون ایران یک کشور چهار فصل است و می توانیم در همه فصول سال پرواز کنیم. بسیاری از کشورها فقط در فصول خاصی امکان پرواز دارند و در کل سال نمی‌توان پاراگلایدر سواری کرد. اما در ایران می توان در چهار اقلیم پرواز کرد.

پاراگلایدر سوار ایرانی از عشقش  ورزش اینطور می گوید:  از سال 64 اتوماتیک پریدم ،وقتی 16 ساله بودم. با چترهای دایره ای از داخل هواپیما پریدم. نظامی بازنشسته و غواص هستم؛ چون خودم دوست داشتم این رشته های ورزشی را آموختم و اجباری برایم وجود نداشته است. من همه چیز را در جوانی تجربه کرده ام و هیچ وقت حسرت جوانی ام را نمی خورم؛ 9 قله ایران را فتح کرده ام، کراس سواری کرده ام، بهترین جزیره های ایران را غواصی کرده ام، بهترین صخره های ایران را صخره نوردی کرده ام. بچه سه راه آذری هستم و برای اینکه بتوانم این لذت ها را تجربه کنم خیلی صرفه جویی و مدیریت کرده ام.

وی درباره زندگی شخصی‌اش گفت: 55 سال دارم. با دختر عمه ام سنتی ازدواج کردم که ازدواج خیلی خوبی بود، بلافاصله خداوند یک دو قلوی دختر داد؛ آن‌ها روند لذت بردنم از مسائل تفریحی را کند کردند اما از آن جلوگیری نکردند. برادرانم، دایی هایم و دخترانم پرواز می کنند.

پاراگلایدر سوار قدیمی عنوان کرد: تا کنون به چند کشور مختلف رفتیم که لوازم های قدیمی داشتند اما لوازم ایرانی به روز و آخرین نسخه های تولید شده را در ایران داریم و نمایندگی های آن ها هم داخل کشور وجود دارد تا مردم بتوانند به راحتی تجهیزات این رشته جذاب را تهیه کنند. البته مشکلات گمرکی را داریم که می طلبد مسئولان این موضوع را حل کنند تا در هزینه های پاراگلایدر سواران صرفه جویی شود.

وی از وضعیت بیمه ای فعالان این رشته ورزشی انتقاد کرد و گفت: این وضعیت باید درست شود چون استقبال از پاراگلایدر خیلی زیاد است. حدود 300 مربی 59 در انجمن ورزش هوایی در کشور داریم. هنوز به بعد رسانه ی آن نرسیده ایم که بتوانیم از این ورزش برای تبلیغات درآمدزا پول در بیاوریم. باید بحث ویزا درست شود تا توریست های ورزشی برای ورود به ایران و استفاده از این سایت ها بتوانند به کشورما سفر کرده و از این راه درآمدهم کسب کنیم.

خورسند درباره ازدواج جالب دختر و دامادش بیان کرد: دختر و دامادم در آسمان عقد شدند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟