5 قبیله متفاوت جهان را بشناسید / شادترین انسان ها کدامند ؟ + عکس

مکان‌های باور نکردنی در سراسر دنیا وجود دارد که مردمان، فرهنگ و ویژگی‌های منحصر به فردشان برای ما عجیب هستند.

به گزارش رکنا ، به نظر می رسد که رازی مشترک، ساکنان این مکان‌ها را دور هم جمع کرده است.

در ادامه با ما همراه باشید تا ۵ مکان با مردمی عجیب که باور نمی کنید را با هم مرور کنیم.

۵. سرزمین کوتوله‌ها – چین

زندگی در اجتماع برای معلولان دشوار است. با این حال قلمرویی سحرانگیز مختص به آن‌ها در نزدیکی شهر کونمینگ چین وجود دارد. این دنیای منحصر به فرد فقط مختص به کوتوله‌ها می باشد و آن‌ها از سرتاسر دنیا آن‌ها را میپذیرند. اکنون جمعیت این مکان ۱۲۵ نفر است که از ۱۹ تا ۴۸ سال سن دارند.

سرزمین کوتوله‌ها

ساکنان این دهکده لباس‌های بَزم در اشکال کوتوله، فرشته، اِلف، پرنسس و نگهبان به تن می کنند. خانه‌های آن‌ها به شکل درخت و قارچ است. اغلب ساکنین در خانه‌هایی زندگی می کنند که تجهیزات حمام و دستشویی و اثاثیه آن‌ها متناسب با ویژگی ظاهری آن‌ها ساخته شده است. زندگی در اینجا راحت است و هیچ کسی وجود ندارد که آن‌ها را به خاطر ظاهرشان تمسخر کند.

همه‌ ساکنین مشغول به کاری هستند. آن‌ها برنامه‌هایی اجرا می کنند و توریست‌ها را برای گردش به اینجا راهنمایی می کنند. روز‌های یکشنبه بعد از اینکه کار‌های خانه را انجام دادند، والیبال بازی می کنند و در کلاس‌های رایگان آموزش زبان انگلیسی شرکت می کنند.

کوتوله

علی رغم آنکه نظر‌های مختلفی درباره این دهکده وجود دارد، ساکنان آن راضی و خشنود هستند. آن‌ها در دنیای آسوده مختص به خودشان زندگی می کنند و خانه و شغل خودشان را دارند. به علاوه در این دهکده مدرسه و بیمارستان، سوپرمارکت ، کافه و گل فروشی هم وجود دارد.

زندگی کوتوله ها

۴. مردمان پیرا‌ها

یکی از قبایل جنگل‌های آمازون در کشور برزیل، شادترین قبیله دنیا نام گرفته. مردمان این قبیله قادر به شمارش نیستند. همچنین آن‌ها تنها دو رنگ یعنی تیره و روشن را می شناسند. آن‌ها از تاریخ و تقویم اطلاعی ندارند. یک تا دوبار در روز غذا می خورند و گهگاهی به مدت ۲۰ دقیقه می خوابند. چون اعتقاد دارند که خواب طولانی مدت، قدرت آن‌ها را از بین می برد.

مردمان پیرا‌ها

آن‌ها فقط سه شکل از نسبت‌ها را می شناسند: نوزاد ، والدین و خواهر و برادر. هیچ گونه رتبه بندی در میان مردمان این قبیله وجود ندارد و هیچ دزدی و یا جرمی رخ نمیدهد. آن‌ها هیچ گونه دارایی و یا تعصبی ندارند. زبان ان‌ها از سه حرف صدادار و هفت حرف بیصدا تشکیل شده است.

مردمان قبیله پیرا‌ها شاد هستند. در طول شب آواز می خوانند و اعتقاد دارند که رویا و واقعیت، هر دو اهمیتی یکسان دارد. آن‌ها هر ۷ سال یکبار نام خود را تغییر می دهند. نام و ویژگی‌های هزاران گیاه و حیوان را می شناسند و می توانند به ذهن بسپارند. کودکان آن‌ها به جای اسباب بازی‌های معمول، با درختان، گل ها، سگ‌ها و ارواح جنگل بازی می کنند.

۳. جزیره ایکاریا

در جزیره ایکاریا، از هر سه نفر در میان، یک نفر تا ۹۰ سال عمر می کند. بیشتر جمعیت این جزیره تا ۱۰۰ سال زندگی می کنند. راز این مسئله در طبیعت بهشتی این جزیره‌ی دریای اِژه، وجود هشت چشمه‌ درمانی و حضور کم گردشگران در این منطقه نهفته است. با این حال کسی در این جزیره احساس تنهایی نمی کند. چون در اینجا ده هزار نفر دوستانه در کنار هم زندگی می کنند.

جزیره ایکاریا

تعداد بسیار کمی از ساکنان این جزیره به آلزایمر و دیگر مشکلات ناشی از پیری مبتلا هستند. در ایکاریا هیچ فشار و عجله‌ای وجود ندارد. مردم با نهایت توان خود کار می کنند. در مسیر‌ها کوهستانی پیاده روی می کنند و میوه‌های باغستان خودشان را مصرف می کنند. مردم ایکاریا شیفته‌ی روغن زیتون ، نان، شیر بز و دمنوش هستند. آن‌ها شب‌ها زمان خود را با همسایه‌ها و به صرف یک نوشیدنی سپری می کنند.

وقتی از یکی از زنان صد و یک ساله‌ی ایکاریا در روز تولدش، درباره راز طول عمرشان پرسیدند، او به شوخی گفت: ما اینجا تنها کاری که انجام می دهیم این است که مرگ را فراموش می کنیم.

۲. کاندیدو گودوی

کاندیدو گودوی در کشور برزیل واقع شده و شهرت آن به دلیل چند قلو‌های بسیار زیادی است که در آنجا متولد شده اند. در ۸۰ خانواده کاندیدو گودوی، ۴۴ چند قلو وجود دارد.

کاندیدو گودوی

بیشتر خانواده‌ها در زمان جنگ جهانی اول از آلمان به اینجا آمده اند. در اوایل دهه‌ی ۹۰ میلادی، تعداد چند قلو‌های این مکان توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد. مقامات محلی که از توجه جهانی خشنود بودند، این مکان را سرزمین چندقلو‌ها نامیدند. موزه‌ای افتتاح و مجسمه‌ای از نماد باروری نصب کردند.

دانشمندان نظریات مختلفی درباره علت این پدیده داشتند از جمله آب ویژه کاندیدو گودوی، جدا افتادگی این منطقه و همچنین آزمایشات یوزف منگله، پزشک ارتش نازی.

افراد محلی درباره منگله می گویند که او در لباس مبدل و به عنوان دامپزشک به سرتاسر این منطقه سفر کرد. در همان زمان بود که اولین افزایش تولد ناگهانی چندقلو‌ها در کاندیدو گودوی به ثبت رسید.

گفته می شود که معلمان محلی در کلاس‌های درس به سختی می توانند دانش آموزان چندقلویشان را از هم تشخیص دهند.

۱. قبیله‌ وادوما

مردمان این قبیله دچار نقص ژنتیکی در ناحیه پا هستند که پا خرچنگی نام دارد. به دلیل اینکه پا‌های آن‌ها فاقد سه انگشت میانی است، به آن‌ها قبیله پا خرچنگی می گویند.

قبیله‌ی وادوما

دانشمندان معتقدند که علت این نقص، به قوانین گذشته‌ی قبیله در مورد ممنوعیت ازدواج با افراد خارج از قبیله برمی گردد. یکی از پدران این قبیله که دو فرزند با پنج انگشت و سه فرزند با دو انگشت دارد می گوید:

“وقتی بچه بودم ظاهرا برایم عجیب نبود. مادرم و بقیه مردم هم دو انگشت داشتند. احساس بدی نسبت به ظاهرم نداشتم. بچه‌ فعالی بودم و راه طولانی را تا شهر پیاده می رفتم. “آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟