پشت پرده تشریح بدون اجازه مغز اینشتین چیست ؟ + عکس

جنازه آلبرت اینشتین بنا به خواست خود او پس از مرگ سوزانده شد، اما هنگام گذاشتن جنازه در کوره عضوی از بدن اینشتین مفقود شده بود.

 

به گزارش رکنا ، در هفدهم آوریل سال ۱۹۵۵، به دنبال پارگی آنوریسم آئورت شکمی، اینشتین دچار خونریزی داخلی شد. پیش از این واقعه، در سال ۱۹۴۸، دکتر رودولف نیسن، یک نوبت آنوریسم او را مورد عمل جراحی قرار داده بود.

او در این روز مشغول آماده کردن پیش‌نویس یک سخنرانی تلویزیونی بود، او این پیش‌نویس را به بیمارستان برد، ولی آنقدر زنده نماند که تکمیلش کند. اینشتین، اجازه نداد مورد جراحی قرار بگیرد و گفت: «من می‌خواهم بمیرم. وقتی که بخواهم بمیرم، زنده ماندن، به صورت مصنوعی، کج‌سلیقگی است. من سهمم را انجام داده‌ام، وقت رفتن است. می‌خواهم مرگ را با ظرافت، تجربه کنم.»

اینشتین ، صبح روز بعد در بیمارستان پرینستون درگذشت، در ۷۶ سالگی درگذشت. جسدش سوزانده شده و خاکسترش در اطراف محوطه انستیتوی مطالعات پیشرفته در پرینستون، پخش شد.

در جریان اتوپسی اینشتین، آسیب‌شناسی به نام توماس هاروی، مغز اینشتین را برداشت و بدون اجازه خانوده‌اش، ترتیب نگهداری و جلوگیری از فساد آن را داد. او امیدوار بود که دانش عصب‌شناسی در آینده بتواند، راز نبوغ اینشتین را کشف کند.

توماس هاروی، مغز اینشتین را برداشت

عکس‌های کمتردیده شده از روز مرگ اینشتین و داستان نمونه‌برداری و تشریح بدون اجازه مغز اینشتین

ماجرای مرگ اینشتین

مراسم مرگ اینشتین

جنازه اینشتین

لایف، در سالگرد مرگ اینشتین، یک سری عکس اختصاصی و قبلا دیده‌نشده، منتشر کرده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

جسد اینشتین

وسایل کار اینشتین

میز کار اینشتین

آیا این خبر مفید بود؟