متولدین پاییز بیشتر عمر می کنند + جزئیات یافته های علمی

به گزارش رکنا، طول عمر افراد به خیلی از عوامل بستگی دارد و این عوامل را محققان مورد بررسی قرار می دهند تا به یافته های جدیدی دست پیدا کنند حال محققان به تازگی دریافته اند که محیط، دما و ماه تولد نقش به سزایی بر رفتار، خصوصیات ژنتیکی و طول عمر افراد ایفا می کند.

لئونید گاریلوف و ناتالیا گاوریلوا، از محققان دانشگاه شیکاگو رابطه تاریخ تولد و طول عمر افراد را مورد بررسی قرار داده و دریافته اند که محیط، دما و ماه تولد نقش به سزایی بر رفتار، خصوصیات ژنتیکی و طول عمر افراد ایفا می کند.

محققان در این پژوهش یک هزار و 500 فرد 100 ساله را مورد برسی قرار دادند.

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد، فصل تولد نوزاد اثر علمی قابل اندازه گیری بر طول عمر فرد داشته و متولدان پاییز یعنی متولدین مهر تا اوایل آذر شانس بیشتری برای رسیدن به 100 سالگی دارند. فرضیه ای که در خصوص طول عمر بیشتر متولدین پاییز مطرح می شود، به نوع بیماری های این فصل ارتباط دارد.

به گفته محققان، سرماخوردگی متداول در نخستین ماه های زندگی نوزاد می تواند بدن و سیستم ایمنی را در مقابل سایر بیماری ها مقاوم کند. تغییرات هورمونی فصلی نیز از دیگر عواملی است که می تواند در افزایش سن متولدین پاییز نقش داشته باشد.

همچنین افراد متولد ماه های مارس، می و جولای کمتر از سایرین شانس رسیدن به 100 سالگی را دارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟