آیا پشه ها ویروس کرونا را منتقل می کنند؟

به گزارش رکنا،دانشمندان امکان آلوده شده به ویروس کرونا بعد از گزیدن پشه را ارزیابی نمودند. در تحقیقات مجله نیچر آمده است که پشه نمی تواند منبع انتقال مرض به انسان گردد.

پیش از این سازمان بهداشت جهانی نیز چنین نظری را ارائه نمود و اعلام نمود که ویروس کرونا از طریق پشه ها به انسانها سرایت نمی کند.

انتقال ویروس کرونا از طریق پشه ها ؟

پیش از این، کنستانتین کیتایف، حشره شناس و متخصص دی ان ای گفت: " حشرات که با ظهور بهار و تابستان در خاک روسیه (و در نقاط دیگر جهان) ظاهر می‌شوند ناقل عفونت کرونا‌ویروس نیستند."

این متخصص گفت: "چینی ها قبلاً تحقیقی را انجام داده اند که در آن متوجه شده اند که پشه‌ها و همچنین مگس‌ها ناقل کرونا‌ویروس نیستند. در نتیجه هیچ چیز برای ترس وجود ندارد."

حشره ها ناقل کروناویروس نیستند

همچنین یولیا لووتسوا، حشره شناس تایید کرد که جامعه علمی هیچ اطلاعی در مورد اینکه پشه ها بتوانند ناقل کرونا‌ویروس باشند بدست نیاورده است.

وی گفت: "همین مسئله را می توان به مگس ها نیز نسبت داد. می توان تصور کرد که بیمار از بر روی دست خود عطسه می‌کند و مگس بلافاصله روی آن می نشیند و سپس به سمت شخص دیگری پرواز می شود و او را آلوده می‌کند، اما احتمال آن بسیار پایین است."

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟