پرچم فیلیپین از دو رنگ اصلی قرمز و آبی تشکیل شده و هر دو حالت قرارگیری رنگ‌ها، چه قرمز بالا باشد و چه آبی، صحیح است، اما معنای مختلفی دارد. در حالت عادی، رنگ آبی بالا قرار می‌گیرد، اما اگر رنگ قرمز در بالا دیده شود، به معنای آن است که فیلیپین در شرایط جنگی قرار گرفته است.

گوناگون

پرچم مربوط به اولین دوره از مسابقات المپیک در سال ۱۹۲۰ به مدت ۷۷ سال ناپدید شد تا اینکه یکی از ورزشکاران المپیکی آن دوره در روز‌های پایانی عمرش آشکار کرد که این پرچم تمام این مدت در چمدان او بوده است!

گوناگون

از پرچم آمریکا هرگز نباید برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود.

گوناگون

در دانمارک سوزاندن پرچم کشور‌های دیگر غیرقانونی است، اما سوزاندن پرچم ملی دانمارک اشکال قانونی ندارد.

گوناگون

روی پرچم ملی کشورمان، ۲۲ «الله اکبر» به رنگ سفید و به نشانه پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن در حاشیه پایین رنگ سبز و حاشیه بالای رنگ سرخ جای گرفته‌اند. نماد وسط پرچم نیز طراحی زیبایی از کلمه‌ الله به شمایل گل لاله است.

گوناگون

پرچم موزامبیک تنها پرچم در دنیاست که در آن یک جنگ‌افزار (مسلسل کلاشنیکف) یکی از اجزای تشکیل‌دهنده‌ است.

گوناگون

جمهوری ایرلند و ساحل عاج دارای پرچم‌های ملی است که از سه رنگ یکسان تشکیل شده‌اند، ولی ترتیب رنگ در دو پرچم معکوس است.

گوناگون

پرچم افغانستان به همراه پرچم اسپانیا و پرچم کامبوج تنها پرچم‌هایی هستند که در آن‌ها طرح ساختمان وجود دارد.

گوناگون

از سال ۱۹۷۷ تا ۲۰۱۱ میلادی، پرچم کشور لیبی، تنها پرچم جهان بود که تنها از یک رنگ تشکیل شده بود.

گوناگون

پرچم کشور نپال تنها پرچمی ملی‌ است که چهارگوش نیست. این پرچم از دو مثلث روی هم تشکیل شده است و نماد دو قله کوه اورست هستند که در مرز این کشور قرار گرفته است.

گوناگون

در ۷ دسامبر سال ۲۰۱۴، رکورد بزرگ‌ترین پرچم انسانی جهان در کتاب‌های گینس در شهر چنای هند شکسته شد. در این رکوردشکنی بیش از ۵۰ هزار داوطلب هندی با تشکیل دادن طرح پرچم هند در یک ورزشگاه، رکورد بزرگ‌ترین پرچم انسانی را از آن خود کردند.

گوناگون

پرچم کشور انگلیس یکی از پر نقش و نگارترین پرچم‌های جهان است. پرچم انگلس دارای پس زمینه‌ای سورمه‌ای رنگ است و در آن ۳ صلیب مختلف در هم ادغام شده اند. در این پرچم ۳ صلیب مختلف از انگلیس، ایرلند و اسکاتلند با هم ادغام شده اند و نشانی از اتحاد را در این پرچم نشان داده اند. البته ولز جزئی از انگلستان است، اما در پرچم این کشور از آن اثری نیست و دلیلش این است که در زمان طراحی این پرچم، ولز عضوی از انگلیس نبوده است.

گوناگون

تنها پرچم‌های جهان که به شکل مربع هستند، پرچم‌های کشور‌های سوئیس و واتیکان هستند.

گوناگون

پرتغال تنها کشوری است که یک وسیله علمی روی پرچمش دارد: یک کره مشبک برای محاسبه مختصات در نجوم که یادآور دریانوردان پرتغالی و سفر‌ها و اکتشافات جغرافیایی آنهاست.

گوناگون

قطر درازترین پرچم جهان را دارد. طول آن به بیش از دو برابر ارتفاعش می‌رسد و نسبت آن‌ها ۱۱ به ۲۸ است.

گوناگون برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟