چینی ها ۱۷ آذر کاوشگری به قسمت تاریک ماه می فرستد تا اطلاعاتی درباره ساختار آن به دست بیاورد.

به گزارش  دیلی میل، چین به زودی ماموریت تاریخی برای اکتشاف در نیمه تاریک ماه آغاز می کند.

کاوشگر Change-۴ روز ۱۷ آذر(۸ دسامبر) به آسمان پرتاب می شود. این نخستین کاوشگری است که روی قسمت دورافتاده سطح ماه فرود می آید.

این فضاپیما از مرکز پرتاب ماهواره Xichang در ایالت سیچوان به آسمان می رود. این کاوشگر وارد مدار ماه می شود و در دهانه VonKarman در ماه با عرض ۱۸۶ کیلومتر فرود می آید.

این کاوشگر مناطق ناشناخته ماه را بررسی می کند که در حوزه جنوبی ماه به نام South Pole-Aitken قرار دارد. این منطقه در نیمکره جنوبی و تاریک ماه است که شامل دهانه فون کارمن و مناطق دیگر است.

در این منطقه کلید پاسخ به سوالات مهمی درباره تاریخچه اولیه ماه از جمله ساختار درونی آن وجود دارد.

کاوشگر Change-۴ در حقیقت یک لندر ( فضاپیمایی که روی سطح سیاره فرود می آید) و کاوشگر است در این میان یک ماهواره به نام Queqiao نیز ارتباط کاوشگر با زمین را تسهیل می کند.

از آنجا که این کاوشگر در قسمتی دورافتاده فرود می آید، ماه ارتباط رادیویی مستقیم با زمین را مسدود می کند بنابراین از یک ماهواره برای مخابرات استفاده می شود.

به هرحال این کاوشگر در ماه آزمایش های مختلفی انجام می دهد و سطحی که روی آن فرود می آید را نقشه بندی می کند. هدف از انجام این آزمایشات بررسی آن است که آیا گیاهان روی سیاره رشد می کنند یا خیر.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟