کدخبر: 387973 ارسال پرینت 1030

رکنا: هم پیمانان آمریکا واشنگتن را عامل پایان ناخوشایند نشست سران گروه هفت در کانادا می دانند، اما واشنگتن مدعی است که جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، از پشت به آمریکا خنجر زده است.

به گزارش گروه سیاسی رکنا، آمریکا روز یکشنبه کانادا را به علت آنچه خاتمه فاجعه آمیز نشست سران گروه هفت خواند، مقصر دانست و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، را متهم کرد که از پشت به آمریکا خنجر زده است؛ این در حالی است که هم پیمانان آمریکا مدعی هستند که این واشنگتن بود که چنین پایان ناخوشایندی را برای نشست سران گروه هفت در کانادا رقم زد.

تنها چند دقیقه بعد از انتشار بیانیه مشترکی که به تایید رهبران هفت کشور عضو گروه هفت رسیده بود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، توئیتی منتشر کرد که در آن از سخنانی که نخست وزیر کانادا در کنفرانس خبری بر زبان آورده بود انتقاد کرد.

لری کودلو Larry Kudlow ، مشاور اقتصادی ارشد آمریکا، در گفتگویی با شبکه خبری سی. ان.ان. گفت: او (نخست وزیر کانادا) به نوعی از پشت به ما خنجر زد. وی افزود: نخست وزیر کانادا با این کارش ضربه بزرگی به کل گروه هفت زد.

کودلو گفت: ما در این نشست شرکت کردیم. ما با مباحث آن موافقت کردیم. ما در خصوص بیانیه پایانی نشست گروه هفت کوتاه آمدیم. ما با حسن نیت بیانیه پایانی را پذیرفتیم.

پیتر ناوارو Peter Navarro، مشاور تجاری رئیس جمهور آمریکا، نیز در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز از مواضع نخست وزیر کانادا انتقاد کرد. وی گفت: هر رهبر خارجی که با سوء نیت در دیپلماسی با دونالد ترامپ Trump گفتگو می کند و بعد از آن تلاش می کند که بعد از پایان گفتگوها از پشت (به وی) خنجر بزند، جای ویژه ای در جهنم خواهد داشت.

وی افزود: جاستین ترودو در کنفرانس خبری خود این سوء نیت در دیپلماسی را دنبال کرد. این کاری بود که جاستین ترودوی ضعیف و ناصادق انجام داد.

ترودو در کنفرانس خبری گفته بود که تصمیم ترامپ در توجیه کردن وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا به بهانه ملاحظات امنیت ملی نوعی اهانت به کانادایی هایی است که از زمان جنگ جهانی اول تا کنون همواره در کنار نیروهای آمریکایی ایستاده اند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

دختر جوان در مقابل چشمان نامزد ثروتمند بی تفاوتش زنده زنده سوخت / سعید بی خیال سوار تاکسی شد رفت! + عکس

چشم بازیگر زن ایرانی از عشق تَر شد!

پیشنهاد استاد بی حیای دانشگاه مشهد به دختر دانشجوی عراقی

اعدام قاتل ندای 6 ساله مشهدی در ملاعام + عکس

دخترهای مجرد مراقب باشید! / هشدار جدی

سناریوی دختر بی حیا برا ی خواستگارش در بیابان های اراک

نقشه راننده شیطان صفت برای خانم معلم جوان در شمال تهران + عکس

گفتگو با مرضیه / بعد از سوختن چهره ام عشقم را از دست ندادم! + عکس تاثیرگذار

روی خط کمک / نانوایی که دختر بچه را پشت کیسه های آرد برد!

وحشتناک ترین حادثه برای یک فوتبالیست هنگام شوت زدن + فیلم

راز شوم خانه مجردی مرد شهرستانی در غرب تهران

دادگاه تهران زن دیوانه را به خاطر قتل وحشتناک شوهرش محاکمه کرد + عکس

انتقام خجالت‌آور پیک موتوری از زن متاهل تهرانی

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها