مجید سعیدی با اشاره به آخرین وضعیت خسارت بارندگی در جنوب استان کرمان اظهار داشت: بارندگی‌های استان از ساعات اولیه بامداد امروز آغاز شده و از امروز عصر در مناطق جنوبی استان شدت بارندگی‌ها را داریم.

وی با بیان اینکه بارندگی شدید و سیلاب سبب آب‌گرفتگی شدید در شهر کهنوج و تعدادی از روستاها در شهرستان رودبارجنوب شده است گفت: 3 مسیر فرعی در رودبارجنوب مسدود شده و مسیر اصلی شهر کهنوج به منوجان و بندرعباس نیز به‌دلیل تخریب پل مسدود شده است.

مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر مسیر کهنوج به بندرعباس با ایجاد مسیر جایگزین و فرعی بازگشایی شده است افزود: در شهرستان رودبار‌جنوب با فروکش کردن سیلابها راه ورودی روستاها نیز باز خواهد شد.

وی با بیان اینکه 3 روستا در شهرستان رودبار‌جنوب که دچار آبگرفتگی شدید شده بودند تخلیه شده و ساکنان آنها در مدارس اسکان داده شدند خاطر‌نشان کرد: ستاد بحران شهرستان‌های جنوبی استان از قبل آمادگی داشته‌اند و تذکرات لازم به آنها داده شده بود.

سعیدی با اشاره به اینکه آبگرفتگی تعدادی از منازل را نیز در برخی شهرستان‌های جنوبی داشته‌ایم که اقدامات اولیه انجام شده است تاکید کرد: فرمانداران باید خسارات ناشی از سیلاب و بارندگی‌ها را بلافاصله ثبت کرده و به ستاد بحران استانداری کرمان گزارش دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی هواشناسی بارندگی‌ها تا فردا در سطح استان کرمان به‌ویژه در شهرستانهای جنوبی ادامه دارد گفت: بعد از آن شاهد کاهش دمای هوا خواهیم بود و کشاورزان باید مراقب سرمازدگی محصولات خود باشند.

مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری کرمان بیان کرد: از مردم درخواست داریم از نزدیک شدن به مسیر رودخانه‌ها در زمان بارندگی خودداری کرده و توصیه‌های ایمنی را در هنگام رانندگی جدی بگیرند و از سفرهای غیرضرور اکیدا خودداری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟