پاسخ یاس به حمله شدیدالحن شهاب مظفری + بیوگرافی یاس
حجم ویدیو: 14.24M | مدت زمان ویدیو: 00:01:56

یاسر بختیاری با نام هنری یاس شناخته می‌شود. یاس خواننده و ترانه‌سرای ایرانی در سبک رپ فارسی است. یاس از قدیمی‌ترین خواننده‌های رپ فارسی است. یاس 20 سال است که فعالیت حرفه ای در زمینه رپ فارسی دارد. شهاب مظفری در سال 97 با انتشار یک پست اینستاگرامی نسبت به آهنگ "سفارشی" از یاس واکنش نشان داد و مورد تمسخر و انتقاد مردم و مخاطبان یاس قرار گرفت.

به گزارش رکنا، حال پس از گذشت 3 سال شهاب مظفری با انتشار پستی دیگر کلیپی از رپ خواندن خودش را جهت تمسخر یاس منتشر کرد. اما پاسخ یاس به این اقدام تمسخرانه چه بود؟

شهاب مظفری با انتشار این پست یاس را مورد تمسخر قرار داد و در کپشن این پست نوشت:

"ببین زهر مارم تو تلخم نکن

نذار اسمت از رو زمین پاک شه

یه کبریت کوچیک بی ارزشَم

یه وقتا می تونه خطرناک شه

یکی موند تو زیر زمینای سرد

که شاید یه روز مثل الماس شه

تهش شد یه کاکتوس بی خاصیت

همون که می خواس آخرش یاس شه

ته قصه بالا و پایین نکن

آخه دوغ میشه مگه ماست شه"

انتشار این کلیپ موجی عجیب از انتقاد مردم را در پی داشت.

یاس پس از انتشار این کلیپ از طرف شهاب مظفری پستی از خودش منتشر کرد که سوالی کلیدی در آن پرسیده بود.

مردم به خاطر این که یاس پاسخی به تمسخر شهاب مظفری نداده بود او را محترم شناختند.

در ادامه پست یاس را در این رابطه مشاهده می کنید:

یاس در واکنش نسبت به این کلیپ در کپشن پستش نوشت :

" سوال: خودش انجام داد؟ یا وادار شد"


بیوگرافی یاس/ یاس کیست؟

نام اصلی : یاسر بختیاری

نام مستعار: یاس

تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۱ ‌شهرستان رضوانشهر، استان گیلان

ملیت : ایرانی

سبک‌(ها) : رپ، هیپ هاپ

سال‌های فعالیت : ۱۳۸۰-اکنون

تحصیلات : دیپلم

یاسر بختیاری ( یاس ) متولد 30 خرداد 1361 در استان گیلان شهرستان تالش می باشد. او را می توان از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی دانست. یاسر 3 خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد. اولین بار پدر یاسر بختیاری از سفرهای تجاری خود از آلمان سی دی توپاک را برایش آورد و این شروع علاقه مند شدن یاس به رپ بود. پس از فوت پدر یاسر بختیاری در 18 سالگی اش او مجبور به پذیرش مسئولیت خانواده شد. او برای انجام این وظیفه مهم مجبور به ترک دانشگاه شد و شروع به کار کرد.

یاس از کی فعالیت خود را آغاز کرد؟

یاس / yas

یاسر بختیاری از خوانندگان موسیقی رپ فارسی است. وی طول روز را در شرکت عمویش مشغول به کار بود و پس از تعطیل شدن کار شرکت با پیکانی که داشت تا ساعت 11 شب مشغول مسافرکشی می شد و پس از آن او خانه دوستش میتا ملکی می رفت و تا مشغول کار روی موسیقی می شدند و خواب برای آن ها معنایی نداشت. 

یاس از اولین خواننده‌های رپ فارسی و نخستین خوانندهٔ رپ فارسی است که در ایران برای پخش موسیقی خود مجوز گرفت. اولین ترانهٔ وی که به‌طور قانونی در ایران منتشر شد یادت نره نام داشت که آن را به همراه مجید غفوری، خواننده پاپ اجرا کرده بود.

یاسر بختیاری از اولین خواننده های رپی است که برای چند تا از آهنگ های خود مجوز رسمی پخش گرفته است. یاسر بختیاری کنسرت های زیادی در آمریکا برگزار کرده است. از لقب های یاس می توان به برکت رپ فارس و سلطان رپ فارسی اشاره کرد.

سبک آهنگ های یاس

مضمون بیشتر ترانه‌های یاس انتقاد و اعتراض به مشکلات و بحران‌های اجتماعی نظیر فقر، اعتیاد، بی‌کاری، جنگ، روسپی‌گری، خودکشی، طلاق و غیره است. شاید یکی از دلایل عدم دریافت مجوز کارهای یاسرهمین اعتراضی بودن کارش می باشد. او تا کنون آهنگ های برای بحران های از قبیل فقر، اعتیاد، بی کاری، خودکشی، طلاق، جنگ و دیگر موضوعات اجتماعی خوانده است.

یاس کنسرت‌هایی در شهرهای مختلف آمریکا همانند لس آنجلس، واشینگتن، لاس وگاس، نیویورک، دیترویت و شیکاگو برگزار نموده‌است و همچنین به عنوان نماینده‌ای از موسیقی رپ فارسی تجربه اجرا و شرکت در نشست‌های موسیقایی در راستای معرفی و توسعه رپ فارسی در برخی از دانشگاه‌های آمریکا از جمله دانشگاه میشیگان و دانشگاه نیویورک را داشته‌است. همچنین از یاس جهت شرکت در کنفرانسی تحت عنوان «جامعه آسیا» دعوت شد و وی چند ترانه را در این کنفرانس که در منهتن در جریان بود، اجرا کرد. او همچنین اجراهایی در دبی و لندن داشته‌است

معنی خالکوبی روی گلوی یاس به گفته خودش:

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس

یاس / yas

این نمادی از مرزی شخصی است؛

مرز ِصدای درونی و صداهای بیرون... ما مرزهایمان را خودمان تعیین می‌کنیم.

خط قرمز هر شخصی، و نماد آن، الگو و خالکوبی است که مشخصا، متعلق او است و کپی کردن آن نشانه یعنی: به مرز و جغرافیای دیگری وارد شدن، به آن تعرض کردن و فردیت خود را در آن گم کردن.

از این جهت کپی کردنِ یک طرح، کتمانِ "هویت" و زیستِ شخصی و پوشاندن یک لباس بی‌قواره بر تن خویش است؛ مصداق بارز ِ تن دادن به یک سلیقه (یک رفتار خالی از معنای همه‌گیر) و انکارِ واقعیت خود.

با کپی کردن، تن‌مان را مبدل به صحنه‌ی بی‌کیفیتِ یک الگوی مسروق و نامربوط نکنیم.

منع از تیتراژ :

در چند سال اخیر صدای او ابتدا از تیتراژ فیلم بارکد در سال 95 و سپس در سال 97 از تیتراژ سریال شبکه خانگی رقص روی شیشه با وجود تایید اولیه در نهایت حذف شد.

ازدواج :

ندا سرمست همسر و منیجرمن یاسر بختیاری می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟