درخواست حسام نواب صفوی از رییس قوه قضاییه / برای پول از هنرمندان شکایت می کنند

به گزارش گروه چهره ها رکنا حسام نواب‌صفوی بازیگر سینما و وکیل دادگستری بیان داشت:متاسفانه در کشور با تشکیل بیش از حد پرونده در قوه‌قضاییه مواجه هستیم که دلیل اصلی آن شکایت‌های واهی توسط افرادی است که از این راه نان می‌خورند، از رییس قوه‌قضاییه و رییس مجلس تقاضا دارم قانونی برای مقابله با شکایت‌های واهی تصویب کنند تا نان خوردن عده‌ای شاکی حرفه‌ای از این راه بسته شود و در صورت شکایت واهی، با جریمه نقدی مجازات شوند.

این بازیگر فیلم توقیفی در ادامه افزود:جریان مشکوکی با احضار هنرمند ان آن‌ها را از کشور فراری می‌دهد و در خارج از کشور هم به قدری فضای تلویزیونی و رسانه‌ای وجود دارد که هنرمندان ما را جذب می‌کنند. به جای احضار، تشکیل پرونده و وثیقه گرفتن برای هنرمندان از سوی برخی بازپرس ها، باید یک شورای حل اختلاف تخصصی هنری تشکیل شود تا این ترس و فراری دادن هنرمندان از کشور ریشه‌کن شود، مگر ما چه تعداد هنرمند داریم که جریانی هم به دنبال فراری دادن آنها از کشور است؟

لغو پروانه وکالت آقای بازیگر

حسام نواب صفوی در حالی این درخواست را از رئیس قوه قضاییه داشت که سال گذشته خبر لغو پروانه وکالت او در خبرگزاری‌ها منتشر شد.

او در گفت و گوبا رسانه‌ها به این خبر واکنش نشان داد و اظهار داشت: با وجود تمامى این مشکلات تا آخرین لحظه با خاطیان اتوبوس مرگ دانشگاه علوم تحقیقات خواهم جنگید.

وی افزود: بنده وکیل شاکیان در پرونده اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات هستم و نمی‌دانم این دسیسه از سوى کجا بوده اما پیگیر این موضوع هستم و این امر شامل ماده ۶۹۸ مبنی بر نشر اکاذیب نمی شود.

صدور قرار منع تعقیب از سوی دادسرای رسانه

حسام نواب صفوى همچنین اعلام کرد: شکایت سازمان مرکزى دانشگاه آزاد اسلامى از اینجانب و خبرگزارى هایى که لینک اخبار مربوطه را نشر داده بودند،به جرم افترا،نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومى در مرحله بازپرسى دادسراى فرهنگ و رسانه منع تعقیب خورد که با اعتراض مجدد سازمان دانشگاه آزاد همراه شد.

این وکیل تاکید کرد: در دادگاه رسیدگی به پرونده اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات همچنان حاضر خواهم شد و برای برخورد با خاطیان این پرونده، تمام اقدامات لازم را خواهم کرد.

نواب صفوی گفت: قصد ما از پیگیری این پرونده رفع تبعیضات آشکار و برخورد با خاطیانى است که منجر به کشته و مصدوم شدن تعداد زیادی از دانشجویان شده اند.

گفتنی است، دادگاه کیفری دو استان تهران (کارکنان دولت) برای ۲۲ متهم پرونده رای صادر کرده است و براساس آن تمام متهمان از جمله پیمانکار و رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به حبس تعزیری محکوم شدند.

۵ دیماه سال گذشته یک دستگاه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تهران که در حال انتقال دانشجویان بود، دچار واژگونی شد که ۱۰ کشته و ۲۸ مصدوم برجای گذاشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟