پیام عجیب مرجانه گلچین به دختران ایرانی در روز جهانی کودک + فیلم
حجم ویدیو: 4.26M | مدت زمان ویدیو: 00:00:40

مرجانه گلچین بازیگر مطرح و باسابقه کشورمان به مناسبت روز جهانی تلویزیون ویدئویی از خود در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: "تو را دختر خانم می‌نامند...

مضمونی که جذابیتش نفس‌گیر است…

دنیای دخترانه تو نه با شمع و عروسک معنا پیدا می‌کند

و نه با اشک و افسون،

اما تمام این‌ها را هم در برمی‌گیرد…

تو نه ضعیفی و نه ناتوان،

چرا که خداوند تو را بدون خشونت و زورِ بازو می‌پسندد

اشک ریختن قدرت تو نیست، قدرت ،روح توست

دختران گلستانم روزتون مبارک

دختران سر زمینم روزتون مبارک

به بهانه روز جهانی دختر البته با کمی تاخیر"

او در این ویدئوگفت: به دخترانی که به خندیدن، پوشش آن ها و زنده بودنشان گیر دادند، این روز را تبریک می گویم.

به گزارش گروه فضای مجازی رکنا، مرجانه گلچین متولد ۲ اسفند ۱۳۴۷ و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. از مهمترین فیلم‌هایی که او بازی کرده می‌توان به پرنده کوچک خوشبختی (پوران درخشنده)، شب بیست و نهم (حمید رخشانی) و دو نیمه سیب (کیانوش عیاری) اشاره کرد. او همچنین با تار آشناست و خوانندگی نیز انجام داده‌است.

مرجانه گلچین

پدر مرجانه گلچین افسر نظامی ارتش و مادرش خانه‌دار است ولی پدرش را در کودکی از دست داد و خواهرش منیژه نام دارد که در زمینه موسیقی با هم همکاری می‌کنند. گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تار فارغ‌التحصیل شد. او با تشویق خواهرش منیژه که در آن زمان بازیگر بود به بازیگری در تئاتر پرداخت. با بازی در مجموعه تلویزیونی آینه پا به تلویزیون گذاشت و پس از آن در چند سریال تلویزیونی دیگر و در سینما به ایفای نقش پرداخت.

مرجانه گلچین

مرجانه گلچین برای مدتی حدود ده سال در کشور انگلیس زندگی کرد. از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۳ از سینما و تلویزیون فاصله گرفت و بعد از بازگشت برای اولین بار در سریال کلانتر بازی کرد. او فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سوره است. وی برادرزادهٔ نادر گلچین خواننده موسیقی ایرانی، و دخترعموی نادیا دلدار گلچین بازیگر ایرانی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟